سالها از دوران جنگ تحميلي مي گذرد و هربار خلاء هاي قانوني باعث شده تا جامعه ايثارگري ما که حق بسياري به گردن مردم دارند با مشکلات ودغدغه روبرو شوند.اين باراما بخش نامه اي از سوي معاونت توسعه مديريت وسرمايه انساني رئيس جمهور مبني بر قطع پرداخت امتياز فوق العاده ايثارگري به کارکنان دستگاههاي اجرايي که درلباس سرباز وظيفه درجبهه ها حاضرشده اند باعث شده تا ايثارگري سربازان وظيفه نيز وظيفه انگاشته شود واين قشرباوجود تمام رشادت هاو ايثارگري هايي که براي مردم و کشورشان درطول دوران دفاع مقدس داشته اند از برخي مزايا محروم شوند.تفسير به راي از قانون واطلاق حضور غيرداوطلبانه از حضور سربازان وظيفه درجبهه ها شائبه تبعيض بين ايثارگران دوران ۸ سال دفاع مقدس را ايجاد مي کند وچنين برداشت مي شود که مردم و مسئولان به حضور و رشادت هاي مرداني که از سرايثار والبته درلباس سربازي به جبهه ها رفتند بي توجه اند. دراين بخشنامه که 4 سال پس از ابلاغ و اجراي قانون مديريت خدمات کشوري به دستگاههاي دولتي ابلاغ شده آمده است؛باتوجه به تصريح بند(2)ماده 68قانون خدمات کشوري به حضور داوطلبانه رزمندگان براي بهره مندي از امتياز فوق العاده ايثارگري ،حضور درجبهه سربازان وظيفه داوطلبانه تلقي نمي شود،لذا مجوزي براي اعطاي امتيازات حضور درجبهه موضوع قانون مديريت خدمات کشوري به افراد مورد اشاره وجود ندارد.بخشنامه مذکور درحالي صادرشده است که نزديک به 4سال از ابلاغ قانون مديريت خدمات کشوري مي گذرد وخبر اجراي آن درروزنامه خراسان بازتاب هاي گسترده اي درجامعه ايثارگران داشته است.

کمالي: احتمال ارائه لايحه اصلاحي بند 2 ماده 68 قانون مديريت خدمات کشوري

سردار موسي کمالي جانشين منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح درگفت و گو با خراسان با تاکيد بر پي گيري حقوق تمامي ايثارگران ۸ سال دفاع مقدس به خراسان گفت:درطول ۸ سال دفاع مقدس 5/2 ميليون سرباز وظيفه درجبهه ها حضور داشتند ورشادت ها و ايثارگري هاي اين دسته از رزمندگان برهيچ کس پوشيده نيست.برهمين اساس ستادکل نيروهاي مسلح اقداماتي را درجهت حفظ حقوق سربازان وظيفه دوران جنگ انجام داده ودربررسي هاي آينده پس از مشخص شدن بار مالي حاصل از اصلاح بند دو ماده 68قانون مديريت خدمات کشوري وجلب نظر مساعد دولت احتمال دارد لايحه اصلاح اين ماده قانوني به مجلس شوراي اسلامي ارسال شود.وي هرگونه اظهار نظر قطعي دراين خصوص را منوط به برگزاري جلسات بعدي و بررسي هاي کارشناسي دانست و اظهار اميدواري کرد: ظرف يک هفته آينده اخبار جديدتري از بررسي هاي کارشناسي و تصميمات اتخاذ شده دراختيار رسانه ها قرارگيرد.

محمد تقي شريعتي معاون تعاون بنياد شهيد و امور ايثارگران با اشاره به وظيفه قانوني بنياد شهيد و امورايثارگران مبني بر رسيدگي به امور خانواده شهدا،جانبازان و آزادگان به خراسان گفت:رسيدگي به امور ايثارگراني که به درجه جانبازي نرسيده اند يا به اسارت دشمن درنيامده اند به بنياد شهيد و امور ايثارگران ارتباطي نداردو ستاد کل نيروهاي مسلح و نيروهاي اعزام کننده اعم از ارتش و سپاه مسئول پي گيري حقوق اين دسته از ايثارگران هستند. وي تاکيد کرد: برهمين اساس ستاد کل نيروهاي مسلح مي تواند اصلاحيه قانون را به مجلس ارائه کند.

آرين منش: بند 2 ماده 68 قانون مديريت خدمات کشوري بايد اصلاح شود

جواد آرين منش نماينده مجلس شوراي اسلامي درخصوص بخش نامه اخير معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور مبني بر قطع پرداخت فوق العاده ايثارگري سربازان وظيفه دوران دفاع مقدس وابلاغ آن به دستگاه هاي دولتي گفت: دربند دوم از ماده 68قانون مديريت خدمات کشوري بر پرداخت فوق العاده ايثارگري به آن دسته از رزمندگاني که به صورت داوطلبانه درجبهه ها حضور يافته اند تاکيد شده است وبرهمين مبنا نبايد فوق العاده ايثارگري به سربازان وظيفه که حضورشان درجبهه ها داوطلبانه نبوده است پرداخت شود.وي تصريح کرد: براي جلوگيري از نارضايتي هاي احتمالي وبا توجه به اين که سربازان وظيفه نيز دردوران 8 سال دفاع مقدس با حضور خود درجبهه ها براي کشور ايثار گري کرده اند بايد اين بخش از قانون مديريت خدمات کشوري اصلاح شود.وي خاطرنشان کرد: اين ماده قانوني مانع از پرداخت فوق العاده ايثارگري به سربازان وظيفه اي که اسير ويا جانباز شده اند نمي شود وتنها رزمندگاني که درقالب سرباز وظيفه به جبهه ها اعزام شده اند و البته مجروح و اسير نشده اند از دريافت فوق العاده ايثارگري محروم مي شوند.

آرين منش با اشاره به بار مالي برداشته شدن قيد داوطلبانه از بند دو ماده 68درصورت اصلاح قانون اظهارداشت:از آنجا که برداشتن قيد داوطلبانه بارمالي براي دولت ايجاد مي کند نمايندگان مجلس نمي توانند قانون را درقالب ارائه طرح اصلاح کنند.وي افزود: دولت مي تواند باارائه لايحه به مجلس براي اصلاح ماده قانوني مذکور اقدام کند.اين درحالي است که مجلس شوراي اسلامي رويکرد مثبتي به لوايح پيشنهادي دولت درخصوص ايثارگران،معلولان،جانبازان و محرومان جامعه دارد ودرصورت ارائه لايحه از سوي دولت مخالفتي با آن نخواهد کرد.درهمين رابطه محمد کريم عابدي نماينده مجلس و عضو فراکسيون ايثارگران با اشاره به اين که تاکنون گزارشي دراين باره از سوي رزمندگان مورد اشاره به فراکسيون ايثارگران نرسيده است ونمايندگان نيز اطلاعي از بخش نامه جديد دولت ندارند گفت: فراکسيون نمي تواند اقدامي براي حل مشکل انجام دهد.وي افزود:درصورت دريافت گزارش از سوي ايثارگران مجلس مذاکرات خود را با دولت براي اصلاح قانون و حل مشکلات احتمالي آغاز خواهد کرد.


 

۱۳٩٠/٧/٢٧ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نماينده مردم مشهد در مجلس تعيين شايستگي حضور كانديداها در مجلس را بعد از شوراي نگهبان به عهده آحاد مردم دانست.

جواد آرين‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ، درباره لزوم حضور گرايش‌هاي مختلف سياسي در انتخابات گفت: معمولا اظهارنظرها در سال‌هاي انتخاباتي زياد است و تشكل‌ها، احزاب و اشخاص سياسي نظرات متفاوتي از ديدگاه‌هاي خود مطرح مي‌كنند و اين موضوع تا حدي براي گرم شدن فضاي انتخاباتي لازم است، چرا كه سلايق مختلف وارد عرصه انتخابات مي‌شوند.

وي افزود: قانون اساسي نيز اجازه فعاليت را به احزاب و گروه‌هاي داراي مجوز داده است؛ اما بعضي عقايد كاملا شخصي هستند و فصل‌الخطابي براي تصميم‌گيري نخواهند بود، بنابراين قانون ويژگي تمام كساني كه صلاحيت حضور در عرصه انتخابات دارند را مشخص كرده است.

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس با تاكيد بر اين‌كه شوراي نگهبان وظيفه بررسي صلاحيت كانديداها را بر عهده دارد، اظهار داشت: همه كساني كه شوراي نگهبان تاييد كند، از هر سليقه و گروهي كه باشند اجازه حضور پررنگ در انتخابات را خواهند داشت و تعيين شايستگي حضور افراد در مجلس بعد از شوراي نگهبان، به عهده آحاد مردم است، چرا كه ملت ايران در حضور انتخاباتي تجربه‌اي طولاني دارند و تفاوت حرف و عمل را تشخيص مي‌دهند.

اين عضو فراكسيون اصولگرايان با بيان اين‌كه "در ميان اصولگرايان سلايق متفاوتي وجود دارد"، گفت: بعضي از اصولگرايان از حاميان دولت هستند و چشم و گوش بسته تمامي اقدامات دولت را شايسته مي‌دانند اما برخي ديگر در كنار حمايت از دولت، به نقد عملكرد آن نيز مي‌پردازند و عده‌اي ديگر از اصولگرايان كاملا مخالف دولت هستند كه قطعا همه اين سه دسته در عرصه انتخابات فعال خواهند بود و به ابراز عقيده خواهند پرداخت.

وي در پايان خاطرنشان كرد: طبيعي است هر دولتي نقاط ضعف و قوتي دارد كه همه بايد در راستاي رفع نقاط ضعف تلاش كنند.


 

۱۳٩٠/٧/٢٥ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نايب رييس كميسيون فرهنگي مجلس خبر داد كه روز سه‌شنبه هفته جاري در صحن علني مجلس،‌ يك فوريت طرح اداره و نظارت بر صداوسيما به راي گذاشته مي‌شود.

جواد آرين‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به بررسي طرح جامع رسانه در اين كميسيون خاطر نشان كرد: پيش‌نويس اين طرح نيز در هفته آينده تكميل و به هيات رييسه مجلس تقديم مي‌شود.

آرين‌منش تصريح كرد: همچنين در جلسه اين كميسيون گزارشي از نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال كه روز سه‌شنبه هفته گذشته مورد بازديد قرار گرفت ارائه و به بحث گذاشته شد و نيز از عملكرد وزارت ارشاد و مديريت نمايشگاه تقدير شد.

 


 

۱۳٩٠/٧/٢٥ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: اعتراضات مردمی در وال استریت نشان از شکست اقتصاد لیبرال دموکراسی در غرب و از بین رفتن سلطه سیاسی و اقتصادی آمریکا بر جهان دارد.

جواد آرینمنش در گفت وگو با خبرنگار بینالملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه جنبش وال استریت در نتیجه بیعدالتی در ابعاد مختلف به ویژه در بخش اقتصادی شکل گرفته است گفت: امروز مردم آمریکا و اروپا بیش از گذشته ضرورت مقابله و مبارزه با نظام سلطه، زورگویی و استثمار را درک کرده و بر همین اساس دست به اعتراضات گسترده زده اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه اعتراضات اخیر مردمی در وال استریت نشان از حرکت جهان به سوی عدالت دارد افزود: امروز در دنیا نهضت های عدالت خواهی با هدف دفع ظلم و استعمار آغاز شده است و این دقیقا همان چیزی است که در پیام انقلاب اسلامی ایران نهفته بود.

وی ادامه داد: به دنبال اعتراضات مردمی در آمریکا و اروپا به زودی نظام اقتصاد لیبرال دموکراسی از درون فرو خواهد پاشید.

این نماینده مجلس هشتم به بیعدالتی های سیاسی در نظام سرمایه داری غرب اشاره و تصریح کرد: اگرچه اعتراضهای مردمی در پی بیعدالتی نظام سلطه به ویژه در بعد اقتصادی آغاز شده است اما بی عدالتی در ابعاد سیاسی نیز مردم را به واکنش واداشته است.

وی با بیان اینکه ابعاد سیاسی بیعدالتی با پیروزی انقلاب اسلامی شکوفا شده تاکید کرد: به دنبال نارضایتی های سیاسی است که ما امروز شاهد فروپاشی نظام های وابسته به آمریکا در منطقه خارومیانه هستیم که همگی نمودی از ظلم ستیزی و استکبار ستیزی ملت ها در ابعاد سیاسی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، یادآوری روزها ی ابتدایی پیروزی انقلاب خاطر نشان کرد: در آن مقطع دو ابر قدرت با دو تفکر اقتصادی سوسیالیستی و لیبرال دموکراتیک جهان را بین خود تقسیم کرده و کشورهای جهان اقماری برای این دو ابرقدرت یعنی شوروی و آمریکا محسوب می شدند.

نماینده مردم مشهد در مجلس هشتم، با بیان این که جمهوری اسلامی ایران با شعار نه شرقی،‌ نه غربی،‌ جمهوری اسلامی پا به میدان گذاشت تصریح کرد: اعتقاد راسخ حضرت امام (ره) این بود که این دو ابر قدرت هر دو در مسیر باطل حرکت کرده است و نظام های سلطه ای هستند که با دو اندیشه به ظاهر متفاوت اما مشترک استکباری و سلطه جویانه در صدد حکومت بر دنیا هستند.

وی ادامه داد: پیش بینی امام این بود که مارکسیسم به زودی به زباله دان تاریخ خواهد پیوست و لیبرال دموکراسی نیز راهی جر زوال نخواهد داشت موضوعی که ما در همان زمان شاهد محقق شدن آن بودیم.

آرین منش با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری نیز عنوان کرد: حضرت امام و بعد از آن مقام رهبری درباره سقوط اقتصاد مارکسیستی و همچنین سقوط اقتصاد لیبرال دموکراسی پیش بینی هایی کردند که امروز شاهد محقق شدن آن بوده و می بینیم که اعتراض های مردمی در دنیا بعد از شکست نظام مارکسیستی به دنبال شکست نظام اقتصادی لیبرال دموکراسی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه-۲۰ مهرماه- با اشاره به جنبش "وال استریت" در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و خاطر نشان کردند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده‌اند.

ایشان با اشاره به دست نوشته های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می کنند ، افزودند : مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی میکنند.

رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی تواند ریشه های آن را از بین ببرد، نظام سرمایه داری در بن بست کامل قرار گرفته و بحران غرب بطور کامل شروع شده است.

۱۳٩٠/٧/٢٤ساعت ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل سازمان تئاتری به صورت یک تشکل صنفی را اقدام مناسبی دانست که در صورت پیشنهاد هنرمندان تئاتر٬ کمیسیون فرهنگی می‌تواند قانون آن را تعریف ‌کند.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: هر اقدامی در جهت ارتقای کیفی تئاتر و نهادینه کردن حرکت‌های نمایشی در کشور صورت بگیرد٬ مورد استقبال کمیسیون فرهنگی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر لازم باشد یک سازمان صنفی تئاتری بر اساس قانون ایجاد شود٬ باید افرادی از میان اهالی تئاتر با ارائه چنین پیشنهادی اقدام به ایجاد آن کنند و سپس در جهت قانونی شدن آن تشکیلات، تلاش‌هایی را انجام دهند؛ همچنانکه سازمان نظام پزشکی٬ نظام مهندسی٬ نظام مشاوره و سازمان‌های مشابهی که به عنوان تشکل‌های صنفی به وجود آمده‌اند٬ چنین اتفاقی افتاده است.

وی با بیان اینکه این‌گونه تشکل‌های صنفی٬ نباید دولتی باشند؛ اظهار کرد: نهادهایی از جمله سازمان تئاتری باید غیردولتی باشند و اهالی یک صنف و حرفه٬ ‌بانی ایجاد آن شوند؛ لذا برای تشکیل آن هنرمندان باید پیشنهاد بدهند تا کمیسیون فرهنگی قانون آن را تعریف کند.

آرین‌منش با تاکید بر اینکه شکل دولتی چنین سازمان‌هایی مورد انتظار نیست٬‌ تصریح کرد: شکل دولتی چنین سازمان‌هایی یعنی توسعه تشکیلاتی اداری که مخالف قانون برنامه پنجم توسعه است زیرا مطابق این قانون٬ دولت باید در جهت کوچک سازی و واگذاری تصدی‌گری‌ها به بخش غیردولتی و تعاونی پیش برود و هر اقدامی در جهت ایجاد یک سازمان جدید دولتی ممنوع است.

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: بخش‌هایی از امور تصدی‌گری هنر٬ سینما ٬ تئاتر و نظایر آن که در حال حاضر توسط وزرات ارشاد صورت می‌گیرد٬ باید به بخش‌های غیردولتی واگذار شود که در این مسیر٬ شکل‌گیری سازمان‌های صنفی در حوزه های هنر و فرهنگ٬ میسّر و مورد حمایت خواهد بود.

وی با اشاره به وجود نگاه تبعیض‌آمیز بین هنرها در اختصاص بودجه و یا حمایت از هنرمندان گفت: کسی منکر نگاه تبعیض‌آمیز در حوزه‌های مختلف فرهنگی٬ هنری و ورزشی نمی‌شود؛ همچنانکه در حوزه تربیت‌بدنی رشته‌ای مانند فوتبال به اندازه همه رشته‌های دیگر از امکانات و اعتبارات استفاده می‌کند و چنین روندی در سایر حوزه‌های هنری نیز دیده می‌شود.

آرین‌منش اضافه کرد: علاوه بر وجود نگاه تبعیض‌آمیز در برخی حوزه‌ها و مغفول واقع شدن آنها٬ متاسفانه قوانین مصوب مجلس در حوزه هنر برای رفع این‌گونه نابرابری‌ها شکل اجرایی پیدا نمی‌کند و مثلا قانون اختصاص نیم درصد اعتبارات عمرانی دستگاه‌ها برای خرید آثار هنری انجام نشده است./


 

۱۳٩٠/٧/٢٤ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نماینده مردم مشهد و کلات به مناسبت 23 مهرماه همزمان با 7 اکتبر روز جهانی نابینایان به طور سرزده از جامعه نابینایان مشهد بازدید و با مسئولین این جامعه دیدار و گفتگو کرد.

جواد آرین منش در مورد انگیزه این بازدید گفت: روز 23 مهرماه که مصادف با هفتم اکتبر است ، از سوی سازمان بهداشت جهانی به نام روز جهانی نابینایان نامگذاری گردیده است. هدف از این نامگذاری انجام تلاشی بین المللی در جهت از بین بردن نابینائی های قابل پیشگیری تا سال 2020 میلادی و توجه مردم و مسئولین به نیازهای مادی و معنوی نابینایان و کم بینایان عزیز است که بخشی از جامعه مارا تشکیل می دهند ، به ویژه آنکه علاوه بر نابینایان و کم بینایان مادرزادی جمعی از ایثارگران دفاع مقدس بینایی خود را در راه آرمان های بلند دفاع مقدس از دست داده اند.

وی گفت: در حال حاضر حدود 650 هزار نفر نابینا و کم بینا در کشورمان زندگی می کنند که از این تعداد حدود 48 هزار نفر در خراسان و 30 هزار نفر در شهر مقدس مشهد زندگی می کنند.

مدیریت جامعه نابینایان در این دیدار به کم لطفی ها و بی توجهی مدیران استان نسبت به معلولین و نابینایان اشاره کرد و عدم اجرای قانون جامع حمایت از معلولین را اشکالی بزرگ عنوان کرد و در این زمینه ابراز تأسف نمود.

نماینده مردم مشهد گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون حمایت جامع از معلولین و گذاردن الزاماتی برای دولت و دستگاههای اجرائی در جهت ایجاد تسهیلات برای معلولین ، استخدام حداقل سه درصد از سهمیه های استخدامی از میان معلولین واجد شرایط ، توجه به طراحی شهری و مواردی از این دست ، گامی در جهت رفاه معلولین برداشت که با بی توجهی مدیران اجرائی این قانون معطل مانده است.

آرین منش گفت: دستگاه های نظارتی نظیر سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات بایستی به این خواسته برحق و قانونی معلولان توجه کنند و با متخلفین از این قانون برخورد نمایند.

 


 

۱۳٩٠/٧/٢۳ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نماينده مردم مشهد در مجلس گفت: دموكراسي و مردم‌سالاري بدون وجود احزاب فراگير، قدرتمند و پاسخگو ناقص است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا( منطقه خراسان، جواد آرين‌منش در افتتاح تشکل جامعه جوانان متحد اسلامي در استان خراسان رضوي، در سالن همايش‌هاي صدا و سيما افزود: نمي‌شود كه هر سال يك بار به آراي مردم رجوع كرد و نقش‌ آن‌ها را در تصميمات مهم جويا شد و نمي‌توان در شكل‌گيري حاكميت كشور بدون احزاب مورد اعتماد نظر خواست.

وي ادامه داد: وجود احزاب و تشكل‌هاي سياسي يك امر پسنديده است و ايجاد و توسعه آن يك ضرورت جدي و انكار ناپذير در روند استقرار كامل مردم سالاري ديني محسوب مي‌شود و اميدواريم ايجاد يك تشكل جديد و پيوستن آن به مجموعه تشكل‌هاي اصولي و وفادار به آرمان‌هاي امام و رهبر معظم انقلاب بتواند گام موثري در اين زمينه باشد.

رييس مجمع نمايندگان استان خراسان رضوي خاطرنشان كرد: ما از ميان نظام‌هاي مختلف حكومتي كه در دنيا وجود دارد، نظام مردم سالاري ديني را انتخاب كرديم يعني از يك سو آراي مردم ملاك تصميم‌گيري است و از سوي ديگر ارزش‌هاي اسلامي بايستي در كشور مستقر شود.

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس در مورد سه ركن اساسي كه در شكل‌گيري انقلاب موثر بوده‌اند، افزود: ايمان و اعتقادات مردم به اسلام به عنوان ركن اساسي و نقش مردم به عنوان دومين ركن و ولايت مطلقه فقيه در شكل‌گيري، پيروزي و تداوم انقلاب نقش داشته است.

آرين‌منش تصريح كرد: وقتي قرار است مردم را در سرنوشت سياسي مشاركت دهيم نيازمند وجود احزاب قدرتمند و پاسخگو هستيم كه هنوز جاي آن‌ها خالي است و ما ناگزيريم با تجميع تشكل‌هاي در خط ولايت و رهبري، مومن و وفادار به قانون اساسي در قالب فرمول‌هاي مثل 8+7 و امثال آن‌ها كه در رسانه‌ها مي‌شنويم اين خلا را جبران كنيم، اما هنوز در ميانه راه هستيم و بايستي به سمت احزاب قدرتمند، فراگير و توانمند باشيم و اين يكي از آن اقداماتي است كه در حال شكل‌گيري است.


 

۱۳٩٠/٧/٢۳ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بزرگداشت مفاخر ایران زمین یک ضرورت فرهنگی است، تصریح کرد: اوج هنرنمایی حافظ در دیوان او ثبت شده و بزرگداشت این شاعر نامی، بزرگداشت ارزش‌های ادبی ایران است.

جواد آرین منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به روز ملی حافظ گفت: حافظ، شاعری خداجو و عارفی به حق پیوسته است که از برجسته‌ترین چهره‌های ادبی ایران محسوب می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حافظ، جایگاهی برجسته در میان ایرانیان دارد و در وصف این شاعر نامدار، همین بس است که تنها دیوانی که در ادبیات فارسی به او تفأل می‌‎زنند، همین دیوان پر نغز حافظ است.

وی راز ماندگاری اشعار حافظ را ظهور و تجلی جلوه‏ای بر‌تر از هنر، که‌‌ همان عرفان الهی است دانست و یادآور شد: حافظ در اشعارش همگان را به صلح و نیکی رهنمون می‌شود و عرفان الهی در اشعار او به روشنی مشهود است.

آرین منش با اشاره به تاسی حافظ به قران کریم گفت: حافظ در طول زندگی انس دیرینه‌ای با قرآن دارد و در ترکیب غزل‌های ناب او نیز قرآن جایگاه ویژه‌ای دارد که این هم یکی دیگر از خصیصه‌های شعر حافظ است.

وی برگزاری نشست‌های تخصصی را در روز ملی حافظ ضروری خواند و تصریح کرد: حافظ باید برای نسل‌های جدید به خوبی معرفی شود و این برنامه‌ها در روز بزرگداشت لسان الغیب به توصیف بیشتر ویژگی های شخصیتی این شاعر بلند آوازه کمک می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: بزرگداشت حافظ، بزرگداشت فرهنگ و ادبیات غنی ایرانیان است که باید به خوبی دنبال شود.


 

۱۳٩٠/٧/٢٠ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه جبهه پایداری باید بعد از حضور در جلسات کمیته7+8 مطالباتش را مطرح کند، گفت:جبهه پایداری مطمئن باشد، بزرگان اصول را فدای مصلحت نخواهند کرد.

جواد آرین‌مش عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی و محمد یزدی با90درصد از تشکل‌های اصولگرا درباره فرمول7+8 به وحدت رسیده‌اند، گفت: اگر تمامی تشکل‌های اصولگرا را در نظر داشته باشیم در حقیقت حداکثر یک‌سوم از تشکل‌ها در قالب جبهه پایداری تاکنون به فرمول7+8 نپیوسته‌اند.

وی با بیان اینکه مصلحت نیست جبهه پایداری یک‌سوم از ظرفیت اصولگرایی را در اختیار دارد،وارد چارچوب نشود ، تاکید کرد: امیدواریم دوستان جبهه پایداری با درک شرایط به جمع جبهه متحد اصولگرایی بپیوندند چرا که رفتاری غیر از وحدت ذیل منشور جامعتین به مصلحت نیست.

آرین‌منش با بیان اینکه مسلم دانستن پیروزی اصولگرایان به دلیل عدم حضور اصلاح‌طلبان اشتباه است، گفت: مناسفانه برخی تصور دارند رقبای غیر اصولگرا را در انتخابات آتی مجلس حذف شده ببینند در حالی که ما معتقدیم همه سلایقی که رهبری مقام معظم رهبری و قانون اساسی را پذیرفته‌اند باید در انتخابات حضور داشته‌ باشند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه جبهه پایداری باید بعد از حضور در جلسات کمیته7+8 مطالباتش را مطرح کند، خاطر نشان کرد: دوستان جبهه پایداری مطمئن باشند اعضای محترم گروه داوری و بزرگان اصول را فدای مصلحت نخواهند کرد و در صورتی که مطالبات آنها درست باشد آنرا اجرایی خواهند کرد.

وی در پایان گفت: تعین شرط برای بزرگان درست نیست و اگر قرار باشد گروهی نظرش را بر دیگر اصولگرایان تحمیل کند، شاهد وحدت در جبهه اصولگرایی نخواهیم بود.

 

 


 

۱۳٩٠/٧/۱٩ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) حضور سینماگران خالی است.

جواد آرین‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار داشت: با وجود اینکه 9 دوره از جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) گذشته، حتی یک فیلم فاخر بلند و سینمایی مورد قبول داوران جشنواره ارائه نشده است.
وی افزود: معاونت سینمایی ارشاد در ارستای ارائه فیلم در دوره دهم جشنواره تلاش فراوانی به همگان نشان دهد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین به سطح کیفی و کمی جشنواره نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند حرکت جشنواره تکاملی بوده و در بخش کمی نیز رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته است.
آرین‌منش با بیان این مطلب افزود: گستره جغرافیایی این جشنواره به خارج از ایران راه پیداکرده و این موضوع نشان‌دهنده آشناشدن مردم در سراسر دنیا با فرهنگ رضوی است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) فرصتی بسیار ارزشمند برای انتقال پیام فرهنگ رضوی از پایتخت معنوی جهان اسلام به تمام نقاط کشور و دنیاست.
وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ابزار فرهنگی و هنری (سمعی و بصری) در جشنواره‌ها توانسته، از ظرفیت هنرمندان در راستای پیام اسلامی و معنویت در سطح دنیا تلاش کرد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: به تدریج با تلاش بیشتر باید عمق و غنائ جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) بیشتر از گذشته افزوده شود.
آرین‌منش تصریح کرد: جایگاه والا و شایسته جشنواره فرهنگی امام رضا(ع) به سطح مطلوب خود نرسیده و در این راستا باید تلاش شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین به حضور و شناخت این استعدادها در خارج و داخل ایران پرداخت و افزود: در این جشنواره باحضور شخصیت‌ها گران‌مایه عرصه رشد و شکوهمندی در راستای شناخت سیره رضوی با رشد قابل توجهی همراه بود.
وی گفت: برای به دست آوردن رضایت الهی و خشنودی ائمه اطهار در راستای شناختن سیره آنها به جهانیان تلاش کرد.

 


 

۱۳٩٠/٧/۱۸ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه طرح اداره و نظارت بر صدا و سیما به زودی به صحن علنی ارائه میشود، از تأیید نهایی این طرح در کمیسیون متبوعش خبر داد.

جواد آرین‌منش نماینده مردم مشهد و کلات و عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه عصر روز یکشنبه اعضای کمیسیون متبوعش، از بررسی طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی افزود: این طرح که با همکاری خود سازمان صدا و سیما و نیز مرکز پژوهش‌های مجلس برای مدیریت این سازمان بررسی و تدوین شده است، در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و کمیسیون تقریباً آن را جمع‌بندی نهایی و مورد تأیید قرار داد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر همین اساس از نظر مثبت اعضای کمیسیون نسبت به این طرح خبر داد و گفت: انشاءالله به زودی طرح مذکور به صحن علنی پارلمان ارائه می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن ملک‌محمدی نماینده مردم دامغان و عضو دیگر کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در این باره گفت: انشاءالله ظرف دو هفته آینده، کمیسیون فرهنگی با جمع‌بندی و اخذ تصمیمات نهایی در خصوص طرح مذکور، آن را برای تصویب به صحن علنی ارائه می‌دهد.


 

تگ ها:

 

 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سرانه و میزان مطالعه کشور در شأن تمدن کهن و باستانی ایران نیست.

جواد آرین‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: این سرانه برای اعتلای دانش عمومی در سطح کشور باید افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه یک شاخص دقیق برای مطالعه در کشور وجود ندارد، افزود: مطالب گفته شده در این ارتباط در حد گمانه‌زنی است.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با اشاره به برخی از محاسبات در رابطه با میزان مطالعه در کشور تصریح کرد: عده‌ای مطالعه کتاب‌های درسی و حتی کتاب‌های دعا را نیز جزو سرانه مطالعه در کشور به شمار می‌آورند.
وی با اشاره به وجود بیش از 14 میلیون دانش‌آموز و 3 میلیون دانشجو در کشور توضیح داد: با احتساب این موارد به تبع میزان سرانه ایران فراتر نیز می‌رود.
آرین‌منش تأکید کرد: ایران به عنوان یک تمدن کهن و عظیم و اصیل باید سرانه مطالعه‌ای بیش از این مقدار داشته باشد.
وی نظام آموزش و پرورش کشور را یکی از عوامل پایین بودن سرانه مطالعه و کتابخوانی دانست و متذکر شد: اگر این نظام بر پایه خلاقیت استوار می‌بود، مشکلات امروز در این عرصه به هیچ‌وجه پیش نمی‌آمد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که مجموعه عللی باید برای بالا رفتن سطح مطالعه در کشور در کنار هم قرار بگیرد، یادآور شد: باید نظام آموزش و پرورش کشور بر پایه خلاقیت استوار باشد.
وی ابراز تأسف کرد: این موضوع حتی در دانشگاه‌های کشور به جز برخی از مقاطع اجباری به صورت کامل مشهود است.
آرین‌منش با بیان این که نهاد کتابخانه‌ها تنها می‌توانند کارهای زیربنایی و نرم‌افزاری داشته باشند، خاطرنشان کرد: همچنین عدم تخصیص به موقع اعتبارات به این نهاد بر مشکلات عرصه کتاب و کتابخوانی افزوده است.
وی با اشاره به عدم پرداخت نیم‌درصد درآمد شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌ها، بیان داشت: در همین راستا امسال با کمک نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی قانونی مبنی بر کسر کمک‌های دولت از شهرداری‌هایی که این مبلغ را پرداخت نکرده‌اند به تصویب رسید.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به افزایش چشمگیری اعتبارات در این زمینه اشاره کرد و گفت: توزیع ناعادلانه امکانات یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در این زمینه است که باید حل شود.
وی تأکید کرد: باید برگزاری نمایشگاه‌های کتاب تنها منحصر به چند شهر بزرگ شود و باید این‌گونه اقدامات در تمام نقاط ایران صورت پذیرد.


 

۱۳٩٠/٧/۱٦ساعت ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

'جواد آرين منش' نايب رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به بسترهاي مناسب در روابط فرهنگي ايران و روسيه اعلام كرد: دو كشور مي توانند از ظرفيت هاي موجود براي توسعه همكاري هاي فرهنگي استفاده كنند.

آرين منش در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا خاطرنشان كرد: ايران و روسيه داراي اشتراكات فرهنگي فراواني هستند كه زمينه مناسبي را براي توسعه همكاري هاي فرهنگي ميان دو كشور دوست و همسايه ايجاد كرده است.
وي به علاقمندي روس ها به توسعه همكاري ها با ايران اشاره كرد و گفت: اين علاقمندي، در مذاكرات با مقام هاي پارلماني روس به خوبي مشهود بود و آنها بر لزوم تلاش دوجانبه براي توسعه روابط فرهنگي تاكيد كردند.
نايب رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي به ديدارهاي خود با رييس كميته فرهنگي شوراي فدراسيون (مجلس علياي پارلمان روسيه) و معاون رييس كميسيون فرهنگي دوماي روسيه، اشاره كرد و گفت: در اين ديدارها راه هاي توسعه همكاري هاي فرهنگي و پارلماني دو كشور را بررسي كرديم.
آرين منش به نگراني روس ها از تهاجم فرهنگي غرب به عنوان يك نقطه مشترك در روابط فرهنگي دو كشور ياد كرد و اظهار داشت: دو كشور مي توانند در اين زمينه همكاري و تعامل سودمندي داشته باشند.
وي، هدف سفر خود و هيات همراه به روسيه را توسعه روابط فرهنگي و پارلماني ايران و روسيه و گسترش روابط كميسيون هاي فرهنگي دو كشور عنوان كرد.
نايب رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به بازديد هيات پارلماني كشورمان از نهادهاي فرهنگي ايران در مسكو گفت: در اين ديدار عملكرد اين نهادها را بررسي كرده و در جريان نيازها و مشكلات شان قرار گرفتيم.
آرين منش را در اين سفر، علي مطهري ، فاطمه رهبر و عباس سرمست نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و اعضاي كميسيون فرهنگي همراهي مي نمودند.


 

۱۳٩٠/٧/۱٤ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نايب رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: برگزاري جشنواره‌هاي كميته امداد در قالب جشنواره امام رضا(ع) حركتي ارزشمند و مهم در راستاي گسترش فرهنگ و سيره رضوي است.

جواد آرين‌ منش روز سه شنبه با اعلام اين مطلب افزود:هدف از برگزاري اين جشنواره‌ها، طرح ديدگاه‌هاي رضوي و علوي در ارتباط با حمايت از محرومان، ايتام و نيازمندان جامعه است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كميته امداد خراسان رضوي،وي افزود: اين جشنواره‌ها فرصت بسيار مناسبي براي بيان دوباره ديدگاه‌هاي ائمه معصومين در حمايت از محرومان و مستضعفان، به منظور توجه بيشتر جامعه است.
آرين منش با اشاره به اينكه تهيه مقالات و برگزاري همايش‌هاي مختلف در اين رابطه در تبيين اين ديدگاه‌ها موثر است، گفت: محروم نوازي و حمايت از مستضعفان از ويژگي‌هاي همه امامان بوده است كه در اين ميان توجه به سيره حضرت رضا(ع) مي‌تواند از جايگاه ارزشمندي برخوردار باشد.
وي ادامه داد: براي مثال امام رضا(ع) تا زماني كه نيازمندان بر سر سفره حضور نداشتند دست به سفره دراز نمي‌كرد و هميشه در حمايت از محرومان و نيازمندان مسلمانان را تاكيد مي‌كرده‌اند.
نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: طبعاً اگر بتوانيم اين خصوصيات را به جامعه امروز بشناسيم، اقدامي مهم و مؤثر در اين راستا انجام شده است.
وي در ادامه با اشاره به اين كه فرهنگ رضوي ابعاد مختلفي دارد، گفت: يكي از اين ابعاد حمايت و توجه به محرومان، مستضعفان و نيازمندان است كه به نظر مي‌رسد هدف از برگزاري اين همايش تبيين اين بخش از خصوصيات و ويژگي هاي فرهنگ رضوي است كه در دهه كرامت مورد توجه كميته امداد امام خميني(ره) قرار گرفته است.
آرين‌منش گفت:اگرچه ممكن است برخي از مردم با اين ويژگي هاي فرهنگ رضوي آشنايي داشته باشند اما برگزاري اين جشنواره ها در حكم يك تذكر است براي آگاهان و كساني كه اطلاع دارند و نوعي اطلاع‌رساني و آموزش براي كساني كه از آموزه‌هاي ديني در حوزه كمك به نيازمندان كم‌بهره يا بي‌بهره هستند.
وي اظهار داشت: خوشبختانه امسال 85 ميليارد تومان اعتبار براي ترويج فرهنگ رضوي و توسعه زيرساخت‌هاي زيارت به استان خراسان رضوي تخصيص يافته است.
وي گفت: طبعاً يكي از محل‌هاي مناسب براي هزينه كردن اين گونه اعتبارات ترويج فرهنگ رضوي در ابعاد گوناگون از جمله ترويج فرهنگ رضوي در حمايت از محرومان و مستضعفان است.

 


 

۱۳٩٠/٧/۱٤ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمندان و مفاخر کشور به درستی مورد تقدیر قرار نمی‌گیرند تصریح کرد: این بزرگداشت‌ها فقط برای ارائه گزارش نهادهای فرهنگی طراحی و اجرا می‌شوند و هنرمندان و مفاخر از این تقدیر‌ها بهره‌ای نمی‌برند.

جواد آرین منش در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره برگزاری بزرگداشت‌های فرمایشی برای مفاخر و هنرمندان کشور گفت: این روز‌ها در گوشه و کنار کشور شاهد برگزاری بزرگداشت‌هایی برای هنرمندان و چهره‌های صاحب نام این عرصه هستیم و این در حالی است که بسیاری از این بزرگداشت‌ها برای رفع تکلیف انجام می‌شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس ادامه داد: برگزاری مراسم بزرگداشت برای تقدیر از سرمایه عمری است که یک چهره فرهیخته در راه اعتلای فرهنگ و هنر کشور هزینه کرده و متاسفانه بزرگداشت‌های برگزار شده در کشور در حد یک جشن باقی مانده‌اند.

وی با بیان اینکه هنرمندان و مفاخر نیازهای حیاتی بسیاری دارند افزود: وقتی یک هنرمند از برآورده کردن کمترین نیازهای روزمره عاجز است، اجرای یک برنامه دو ساعته و اعطای تقدیرنامه هیچکدام از مشکلات او را مرتفع می‌کند.

این نماینده مجلس هنرمندان و مفاخر را نبض تپنده جامعه دانست و تصریح کرد: اگر این قشر از افراد جامعه را از این سرزمین حذف کنیم دیگر از فرهنگ و تمدن غنی ما چیزی نمی‌ماند.

وی تاکید کرد: هنرمندان ما نیازمند دیده شدن و در نظر گرفتن حقوق اجتماعی توسط مسئولان فرهنگی کشور هستند و بزرگداشت‌ها باید راهی برای بهتر شدن وضعیت معیشتی و کاری آن‌ها باشد.

آرین منش با انتقاد از نهادهای فرهنگی و هنری کشور گفت: برخی از هنرمندان پس از برگزاری این بزرگداشت‌ها به دست فراموشی سپرده می‌شوند و نهادهای فرهنگی کشور دیگر به سراغ آن‌ها نمی‌روند.

عضو کمیسین فرهنگی مجلس تاکید کرد: وزارت ارشاد باید در برگزاری این بزرگداشت‌ها برای هنرمندان و مفاخر فرهنگی کشور تسهیلات ویژه‌ای در نظر بگیرد که این قشر فرهیخته دغدغه‌های معیشتی کمتری داشته باشند.

بهمن درّی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رسانه‌ها اعلام کرد: وزارت ارشاد اعتبار ویژه‌ای را برای بزرگداشت و تجلیل از علمای جلیل‌القدر و بزرگان و مفاخر و مشاهیر هر استان در نظر گرفته است و اعتنای جدی به این امر دارد.


 

۱۳٩٠/٧/۱۳ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

نماینده مردم مشهد و کلات درمجلس شورای اسلامی گفت: باید انتخاباتی کاملا سالم و بی‌طرفانه ساماندهی و برنامه‌ریزی شود.

جواد آرین‌منش به ایسنا افزود:مردم و جریان‌های سیاسی و احزاب فعال بایستی هوشمندی خودشان را به خوبی نشان بدهند و با یک رقابت سالم وارد عرصه انتخابات شوند.

وی افزود:افراد باید به جای تخریب رقبا درجهت تثبیت کاندیداهای مورد علاقه خودشان قدم بردارند و اخلاق سیاسی و انتخاباتی را کاملا رعایت کنند تا زمینه سوء استفاده را برای مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم نکنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد انتخابات اظهار داشت: معمولا انتخابات یک شرایطی را فراهم می‌کند که جریان‌ها و گروه‌های سیاسی برای اثبات خودشان گاهی دست به تخریب می‌زنند و دشمنان انقلاب اسلامی معمولا سعی می‌کنند از فضای رقابتی در انتخابات سوء استفاده کنند بنابراین همچنان که بیگانگان در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از شرایط انتخابات در جهت براندازی نظام و از ایجاد شکاف در میان صفوف به هم فشرده مردم حداکثر سوء ‌استفاده را کردند، طبیعی است که در انتخابات پیشرو هم از این فرصت و زمینه‌ای که به وجود می‌آید بی‌تفاوت نخواهند گذشت.

آرین‌منش خاطر نشان کرد: یقینا اگر هوشمندی و هوشیاری مسوولان و مردم نباشد ممکن است مشکلاتی برای کشور به وجود آید؛ لذا رهبر معظم انقلاب از هم‌اکنون که هنوز ۵ - ۴ ماه به انتخابات فرصت باقی است، تذکرات را ارائه می‌کنند تا وحدت ملی دچار تهدید نشود.

وی ادامه داد: جریان‌های اصولگرای پیرو رهبری و ولایت فقیه برای پیروزی در انتخابات نیازمند همدلی، وحدت، ایثار و گذشت و ترجیح دادن مصالح ملی بر منافع فردی و گروهی هستند تا بتوانند با وحدت و انسجام در انتخابات آینده حضور پیدا کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اصولگرایان همانطور که در دولت پیشین و در مجلس هفتم و هشتم با وحدتی که داشتند توانستند اکثریت مجلس را به دست آورند، در انتخابات آینده هم پیروز انتخابات خواهند شد.

وی گفت:وحدت در شرایطی حاصل می‌شود که ما به اصول و ارزش‌ها پایبند باشیم و قبیله‌گرایی، سهم‌خواهی و کشمکش‌های بیهوده را کنار بگذاریم و منافع ملی را بر مصالح شخصی و گروهی ترجیح دهیم.


 

۱۳٩٠/٧/٩ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تاکید بر بررسی موضوع ترکیب جدید هیات مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در جلسه این کمیسیون گفت: دریافت وجوه اعضای هیات مدیره از محل عضویت در این باشگاه مصداق بارز انجام کار خلاف قانون است.

جواد آرین منش در واکنش به برخی از انتقادات درمورد امکان استفاده نمایندگان ازعضویت در هیات مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای تبلیغات انتخاباتی گفت:این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که برخی از نمایندگان همچون آقای نژادفلاح درگذشته نیز عضوهیات مدیره بوده‌اند و نباید این موضوع را به انتخابات تعمیم داد.

وی درباره اینکه ممکن است عملکرد ناموفق این نماینده‌ها برای آنها ضد تبلیغ هم باشد،گفت:ازسوی دیگر در صورت قابل قبول نبودن کارنامه عملکرد پرسپولیس و استقلال در طول فصل جاری،ممکن است این موضوع به ضدتبلیغ برای نمایندگان عضوهیات مدیره تبدیل و دراذهان عمومی ناکارآمدی آن‌ها متبادر شود؛چرا که مسوولیت موفقیت‌ها و ناکامی‌های یک تیم به هیات مدیره،مدیران و سرپرست،سرمربی،مربیان وهمه عناصر آن بر می‌گردد.

این عضو کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به موادی از قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر ممنوعیت پرداخت هرگونه وجهی از منابع دولتی برای ورزش حرفه‌ای، گفت:براین اساس در صورتی که اعضای هیات مدیره این دو باشگاه مسوولیت دولتی داشته باشند،حق استفاده و پرداخت از اعتبارات و منافع دولتی برای این دو باشگاه با بازیکنان حرفه‌ای را ندارند. این موضوع به وضوح بر عدم استفاده از منابع دولتی در این باشگاه‌ها حکایت دارد.

آرین منش همچنین با یادآوری الزامات سیاست‌های کل اصل ۴۴ مبنی بر خصوصی‌شدن باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و راه‌آهن تهران،گفت:با توجه به قرارگرفتن این باشگاه‌ها در لیست واگذاری‌ها، اعضای هیات مدیره نباید از منابع دولتی به آن‌ها کمک کنند.

وی درادامه در توضیح ابهامات موجود مربوط به تصدی بیش ازیک شغل دولتی توسط هیات مدیره دو باشگاه، گفت:درصورتی که این اعضا ازمحل عضویت درهیات مدیره به عنوان یک شغل دریافتی داشته باشند،کاری خلاف قانون انجام داده‌اند.

آرین‌منش درعین حال تاکید کرد که نمایندگان مجلس به جز کارنمایندگی صرفا می‌توانند با پرداختن به امور آموزشی و پژوهشی ساعاتی را به تدریس و تحقیق بپردازند و بر این اساس نمی‌توانند هیچ شغل دیگری را انتخاب کنند.

این عضو فراکسیون ورزش درواکنش به انتقادات مطرح شده به انتخاب رویانیان به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، با بیان این‌که رویانیان در مسوولیت‌های مختلف تجربه مدیریتی خوبی داشته است، گفت:مطمئنا وزیر ورزش و امور جوانان با شناخت کامل،مدیرعامل دو باشگاه را منصوب کرده است چرا که تا زمان قرار داشتن این دو باشگاه در زیر مجموعه این وزارتخانه،مسوولیت آن بر عهده وزیر است.

آرین منش،همچنین به حضور وزیر ورزش و امور جوانان در جلسه هفته گذشته کمیسیون فرهنگی اشاره و تاکید کرد که کمیسیون فرهنگی در آبان مسائل مربوط به حوزه ورزش همچون ترکیب مدیر عامل دو باشگاه را بررسی می‌کند.

 


 

۱۳٩٠/٧/٦ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی عدم رویکرد واحد رسانه‌های داخلی در برابر بیداری اسلامی را نتیجه تفاوت در برداشتهای مسوولان از جنبش‌های مردم منطقه دانست.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره عملکرد رسانه‌های ایرانی در تبیین ماهیت جنبش‌های مردم منطقه تشریح کرد: همچنانکه در میان مسوولان٬ تحلیل‌ها و برداشت‌های متفاوتی نسبت به حرکت‌های مردمی کشورهای منطقه وجود داشت٬ رسانه‌های داخلی هم از انسجام و وحدت لازم در این زمینه برخوردار نبودند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تاکید کرد: حرکت رسانه‌ها با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به خصوص منشور اخیر ایشان در ارتباط با بیداری اسلامی٬ موجب تاثیرگذاری جدی در این زمینه خواهد شد تا ضمن دست یافتن به وحدت و انسجام لازم٬ در انتقال پیام جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای موفق عمل کنند.

تبیین نقش انقلاب اسلامی در بیداری منطقه؛‌ وظیفه رسانه‌های داخلی

وی به ضرورت برنامه‌سازی در داخل کشور به منظور آشنایی هرچه بیشتر مردم با اهمیت و عظمت انقلاب اسلامی و تاثیر آن در بیداری اسلامی منطقه٬ اشاره و بیان کرد: رسانه‌های بین‌المللی ایرانی رسالت مهی در انتقال پیام انقلاب اسلامی و ترسیم الگوی موفق از آن در عصر حاضر بر عهده دارند.

آرین‌منش اضافه کرد: رسانه‌ها باید با تشریح مسیر٬ موفقیت‌ها٬ ویژگی‌ها و ابعادی که انقلاب اسلامی طی کرده است٬ این الگوی برتر را برای ملل مشتاق به تبعیت از آن ترسیم کنند.

ایران در حد بضاعت در انتقال پیام خود موثر بوده است

وی بر اهمیت نقش صداوسیما نسبت به دیگر رسانه‌ها در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: کشور ما در مقایسه با غرب٬ از رسانه‌های بزرگ بین‌المللی در حوزه اطلاع‌رسانی بی‌بهره است و بجز صداوسیما٬ ابزار تاثیرگذار دیگری برای انتقال پیام در اختیار ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان٬ نیازمند تقویت رسانه‌ها و تقویت ماهواره‌ها و شبکه‌های بین‌المللی است اما کشور ما با وجود نداشتن ابزار و امکانات لازم٬ با توجه به حق بودن کلام خود توانسته در حد بضاعت خود انتقال و تاثیرگذاری پیام داشته باشد که البته در حد ضروری و مورد نیاز نبوده است.

تاثیر محدود جشنواره‌های داخلی با موضوع بیداری اسلامی

وی درباره برگزاری جشنواره‌های فرهنگی داخلی با موضوع بیداری اسلامی گفت: آشنایی مردم با بیداری اسلامی و انعکاس اتفاقات رخ داده در کشورها از جمله اهداف این جشنواره‌هاست. البته با توجه به محدود بودن مخاطبان اینگونه همایش‌ها و جشنواره‌ها٬ برای رساندن پیام ایران در سطحی وسیعتر باید صدا و سیما وارد عمل شود.


 

۱۳٩٠/٧/٤ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

جواد آرين منش رييس مجمع نمايندگان خراسان رضوي با تبريك آغاز سال تحصيلي جديد پيامي را از سوي نمايندگان خراسان رضوي در مجلس شوراي اسلامي اعلام نمود كه متن پيام بدين شرح مي باشد

" پيام مجمع نمايندگان خراسان رضوي در مجلس شوراي اسلامي به مناسبت آغاز سال تحصيلي  91- 1390

با درود به ارواح طيبه شهيدان و امام شهيدان حضرت امام خميني (ره)  و گراميداشت هفته دفاع مقدس فرا رسيدن سال تحصيلي 91-1390 و بهار تعليم و تربيت را به كليه مديران گرانقدر ، اساتيد ارجمند ، معلمان ، دانشجويان و دانش آموزان عزيز ، سنگرداران عرصه علم و آگاهي و طالبان فضيلت و دانش ، از سوي خود و همكارانم در مجمع نمايندگان خراسان رضوي در مجلس شوراي اسلامي تبريك و تهنيت عرض مي نماييم.

آموزش و پرورش مهمترين ركن توسعه كشور و كانون اميد ، پيشرفت و تعالي ميهن اسلامي است. بدون ترديد موفقيت هاي بزرگ در عرصه هاي علمي و پژوهشي و فناوري و توسعه علمي كشور نظير رشد كم سابقه مقالات علمي ، ساخت سلاح هاي پيشرفته و مدرن ، دستيابي به دانش شبيه سازي و فناوري هسته اي و گسترش كم سابقه دامنه ابتكارات و اختراعات حاصل تلاشهاي صادقانه و بي شايبه و مجاهدات معلمان گرامي در دهه هاي گذشته پس از پيروزي انقلاب اسلامي بوده است ، و يقيناً دستيابي به اهداف چشم انداز توسعه و پيشرفت كشور در گرو همين ايثارگري ها و اهتمام و توجه دولت و مجلس شوراي اسلامي به نظام آموزش و پرورش كشور ميسر خواهد بود.

مجلس شوراي اسلامي در سال هاي اخير در جهت ارتقاء سطح بهره وري از ظرفيت ها و استعداد هاي علمي و آموزشي كشور و كاهش برخي مشكلات از جمله كمبود فضاي آموزشي از طريق تخصيص بودجه مناسب جهت مقاوم سازي مدارس ، استخدام نيرو هاي جديد ، پرداخت مطالبات معوقه فرهنگيان ، تصويب نظام هماهنگ پرداخت ، تصويب طرح احياء معاونت پرورشي ، گامهايي هرچند ناچيز را برداشته است و دستيابي به نظام آموزش و پرورش شايسته نظام مقدس جمهوري اسلامي و تحول بنيادين در نظام تعليم و تربيت را بر اساس رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب جزو رسالت هاي خويش مي داند.

خوشبختانه آموزش و پرورش خراسان رضوي در سال تحصيلي گذشته به همت مديران ارجمند در تمام سطوح ، سال موفقي را پشت سر نهاد و موفقيت هاي قابل توجهي را در سطوح مختلف آموزشي ، پژوهشي ، علمي و تربيتي بويژه كنكور سراسري و المپيادهاي علمي بدست آورد كه بدينوسيله از كليه دست اندر كاران سپاسگزاري و تشكر مي نمايم.

ضمن عرض تبريكات مجدد به تمامي همكاران و دانش پژوهان ارجمند ، اميد است دانشجويان و دانش آموزان عزيز با اتكال به خداوند سبحان و درسايه عنايات خاصه بقيت الله الاعظم (عج) و ولي نعمتمان حضرت ثامن الحجج (ع) با همتي راسخ و اراده هاي قوي و تلاشي همراه با نشاط و اميد و با بهره گيري و اغتنام از فرصت ها در جهت فتح قله هاي علم و دانش و ساختن ايراني سربلند و الگو براي جهانيان و حركت پرشتاب جهت دستيابي تمدن بزرگ ايراني– اسلامي موفق و مؤيد و پيروز باشند.

« والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته »

 جواد آرين منش

رييس مجمع نمايندگان خراسان رضوي در مجلس شوراي اسلامي "


 

۱۳٩٠/٧/۳ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: