در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس نهم ،دکتر غلامعلی حدادعادل رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم تهران در مجلس نهم برای حمایت از جواد آرین منش به مشهد مقدس سفر خواهد کرد

دکتر حداد عادل رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و از چهره های شاخص  اصولگرای کشور ،پنجشنبه 31 فروردین 91 در حسینیه حضرت ولی عصر مشهد مقدس  واقع در خیابان امام خمینی کوچه ثبت از ساعت 17 تا 19:30  در حمایت از جواد  آرین منش نایب رییس کمیسون فرهنگی مجلس و یکی از کاندیداهای راه یافته به  دور دوم مجلس نهم سخنرانی خواهد کرد.
شایان ذکر است دکتر حداد عادل با  کسب حداکثر آرا به عنوان نخستین چهره اصولگرا از حوزه انتخابیه تهران به  مجلس نهم راه یافته است و  به عنوان یکی از گزینه های مطرح برای ریاست مجلس  نهم نیز محسوب میشود .

۱۳٩۱/۱/۳٠ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: سیاسی

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تحقق شعار تولید ملی و مصرف کالای داخلی را نیازمند ورود رسانه‌های گوناگون به موضوع دانست و خواستار تسهیل تبلیغ کالای ایرانی در رسانه‌ها شد.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت نامگذاری سال‌ها به یک شعار خاص را اقدامی فرهنگی دانست و گفت: مهم ترین اتفاق در عملیاتی شدن شعارهای سالانه، نهادینه شدن آن در فرهنگ عمومی کشور است و بنابراین موضوع تولید ملی، کار، تلاش و مصرف کالای داخلی یک اقدام فرهنگی به شمار می‌رود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وارد کردن یک کالای خارجی به کشور آثار فرهنگی دارد زیرا همراه با ورود آن، عناصر فرهنگ بیگانه نیز را وارد فرهنگ خود می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات فرهنگی برای مصرف کالای ایرانی، یک ضرورت است، نقش رسانه‌ها در این مسیر را جدی توصیف و تصریح کرد: تولید آثار هنری، فیلمهای سینمایی، نوشتن مقالات، نگارش کتاب و حتی ارائه کارهای هنری در قالب هنر نمایش و تئاتر و امثالهم می‌تواند شعار سال ۱۳۹۱ را در جامعه نهادینه کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به شعار «ایرانی کالای ایرانی بخر» که در سال‌های قبل بیان می‌شد، توضیح داد: این جمله دارای یک پیام فرهنگی است؛  یعنی اگر مردم ما می‌خواهند مشکل اشتغال در داخل کشور حل شود، باید به جای مصرف کالای چینی، به سمت خرید کالای ایرانی بروند زیرا مصرف کالای ایرانی یعنی ایجاد اشتغال برای فرزندان کشور.

آرین‌منش تصریح کرد: کسانی‌که دغدغه بیکاری دارند باید توجه کنند مادامی‌که مصرف کننده تولیدات خارجی باشیم و بر میزان واردات افزوده شود، فرصت‌های شغلی در کشور خود را از دست می‌دهیم و به اعتقاد من تفهیم این مطلب، حرکتی فرهنگی است که رسانه‌ها باید انجام دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین درباره ممنوعیت تبلیغ کالای خارجی در رسانه‌ها بخصوص رسانه ملی گفت: یکی از راهها برای تحقق شعار تولید ملی،  تسهیل تبلیغ کالاهای ایرانی است؛‌ مثلا اگر هزینه تبلیغ کالای تولید داخل بیست درصد کالای خارجی باشد، یعنی شرایط سهل تری برای معرفی کالای ایرانی فراهم کردیم؛ لذا رسانه‌ها از ابعاد گوناگون می‌توانند در این زمینه موثر باشند.


 

۱۳٩۱/۱/٢٦ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،گفت:تورم ناشی از اجرای غلط قانون هدفمندی یارانه ها، اقتصاد کشور را بیمار کرده است.

جواد آرین منش نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، در تحلیل عملکرد دولت دراجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها،به باشگاه خبرنگاران گفت: عملکرد دولت در اجرای مرحله اول این طرح اقتصادی، متوسط بوده و مسئولین باید برای اجرای فاز دوم آسیب شناسی مرحله اول را در نظربگیرند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، ادامه داد: در ابتدای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها طبق توافق دولت و مجلس، باید بر اساس بند بند مطرح شده در قانون، مسایل اقتصادی کشور دنبال می شد و این در حالی است که دولت بر اساس رای و نظر خود و بدون در نظر گرفتن شرایط، تنها با پرداخت یارانه مستقیم این قانون را اجرایی کرد.

وی افزود:پرداخت یارانه نقدی به مردم نه تنها گرهی از مشکلات اقتصادی آنها باز نکرد بلکه فشارهای اقتصادی سنگینی را به برخی اقشار متوسط و ضعیف جامعه تحمیل کرد.

این نمایند مجلس در تحلیل مهمترین ضعف های اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: تورم ناشی از اجرای غلط این طرح اقتصادی، کاهش زمان کار در بخش تولید و نیمه اقتصادی شدن فعالیت های تولیدی اقتصاد کشور را بیمار کرده و  اگر این معضلات در آغاز مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها در نظر گرفته نشود، صدمات جبران ناپذیری بر کانون اقتصادی کشور وارد می شود.

آرین منش در ادامه به تشریح روند واگذاری سود سهام عدالت از سوی دولت پرداخت و افزود:دولت در اعطای سهام عدالت به عنوان یکی دیگر از برنامه های تحول اقتصادی کشور،توفیقی نداشت.

این نماینده مجلس تصریح کرد: عدم شفافیت ابعاد این طرح برای مردم و عدم شمول این قانون به همه اقشاری که قرار بود سود سهام عدالت دریافت کنند از مهمترین مشکلات حاکم بر این طرح اقتصادی است.
وی اضافه کرد: پرداخت سود سهام عدالت زمانی تاثیر گذار ا ست که در کشور شاهد تحولات گسترده اقتصادی باشیم و در غیر این صورت با اعطای این سود در کنار پرداخت نقدینگی یارانه ها، کشور در آینده تبدیل به یک کمیته امداد بزرگ می شود. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، خاطرنشان کرد: پرداخت یارانه نقدی تنها راه حل رفع مشکلات اقتصادی نیست بلکه اهتمام به اشتغال مولد، توجه به شعار حمایت از تولید ملی و نیروی انسانی موجب افزایش صادرات و رونق اقتصاد کشور می شود.


 

۱۳٩۱/۱/٢٦ساعت ٥:٢٥ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مهم بودن نمایشگاه کتاب به عنوان یک رویداد فرهنگی گفت: حضور کشورهای فارسی زبان عامل موثری در توسعه و تقویت روابط و هم افزایی اشتراک‌های فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان است.

جواد آرین‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره ایجاد بستری مناسب برای تعاملات فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان افزود: با توجه به نزدیک شدن نمایشگاه بین‌المللی کتاب، یکی از اقداماتی که معمولا باید در سازمان‌ها و مراکز فرهنگی صورت گیرد، توسعه تعاملات فرهنگی میان کشورهای فارسی زبان است و یکی از راهکارهای این توسعه، حضور موثر این کشورها در نمایشگاه است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی ایران یک روریداد مهم فرهنگی تلقی می‌شود و حضور ناشران فرهنگی می‌تواند در توسعه و تقویت روابط و هم‌افزایی اشتراک‌های فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان نقش آفرین باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره واگذاری تسهیلات برای جذب ناشران کشورهای فارسی زبان افزود: ما باید زمینه حضور ناشران کشورهای فارسی زبان را فراهم و امکاناتی از جهت اقامت، اسکان و عرضه کتاب را مهیا کنیم تا باعث جذب و انگیزه ناشران باشد.

 


 

۱۳٩۱/۱/٢۱ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:دربودجه ۹۱ رشد قابل توجهی در حوزه فرهنگ نداشته ایم،اما اگر همین بودجه اختصاص یافته در جای مناسب خود هزینه شود،در این حوزه تحولاتی جدی ایجاد خواهد شد.

جواد آرین منش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به اعتدال،گفت:درحوزه فرهنگی درسال های عمر مجلس هشتم،عملکرد مجلس نسبت به مجالس پیشین تقویت شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اعتبارات حوزه فرهنگ درمجلس هشتم ازیک رشد قابل ملاحظه ای برخوردار شد؛البته کمیسیون فرهنگی دربعد نظارتی کارهای خوبی انجام داد، اما تعداد قوانین مصوب در کمیسیون بسیار اندک و انگشت شمار بود.

نماینده مردم مشهد مقدس و کلات درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:انتظار می رود مجلس نهم تعداد قوانین مصوب خود را در کمیسیون فرهنگی افزایش دهد.

عضوحزب موتلف اسلامی در ادامه گفت:متاسفانه بخشی از بودجه های اختصاص یافته برای فرهنگ ،به آن تخصیص داده نشد و روی هزینه کرد آن نظارت مناسبی صورت نپذیرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:علامت سوال جدی در هزینه کرد بودجه های فرهنگی وجود دارد؛ دربودجه ۹۱ رشد قابل توجهی در حوزه فرهنگ نداشته ایم، اما اگر همین بودجه اختصاص یافته در جای مناسب خود هزینه شود، در این حوزه تحولاتی جدی ایجاد خواهد شد.

 


 

۱۳٩۱/۱/۱٦ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر ضرورت بازآموزی معلمان و اساتید به منظور ترویج همسان‌سازی رسم‌الخط کتاب‌های درسی خواستار هماهنگی میان نهادهای ذی‌ربط در این زمینه شد.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره تصمیم اخیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی در جهت ساماندهی وضعیت آموزش این زبان در کشور گفت: در خصوص رسم‌الخط فارسی و چگونگی نگارش آن باید فرهنگستان زبان و ادب و آموزش و پروش ورود پیدا کنند و انتظار از سایر نهادهای ذی‌ربط نیز هماهنگی با آنهاست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت هماهنگی میان شورای عالی انقلاب فرهنگی٬ فرهنگسستانها٬ آموزش و پرورش و دانشگاهها افزود: تاثیر پذیری مردم از این مراکز است و تصمیم برای مشخص و یکسان شدن رسم الخط در جامعه نیز باید از جایی کار شروع شود که مبادی ذی‌ربط هم در بدو کار فرهنگسستانها هستند و آموزش و پرورش نیز به عنوان مروج خط و زبان فارسی فعالیت دارد.

وی خواستار بازآموزی دبیران زبان فارسی شد و تصریح کرد: باید هماهنگی میان مربیان٬ معلمان و اساتید از طریق باز آموزی آنها صورت گیرد زیرا فارغ التحصیلان مدارس و مراکز دانشگاهی تعیین کننده نگارش خط در مراکز و موسسات دولتی و غیره هستند که در صورت برخورداری در روش صحیح و یکسان٬ جامعه را نیز متاثر خواهند کرد.

آرین‌منش در ادامه درباره عملکرد فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ارتباط با معادل سازی برای واژگان و لغات بیگانه بیان کرد: فرهنگستان اغلب موارد برای جایگزینی فارسی واژه‌های زبان بیگانه ورود پیدا می‌کند؛ اما از آن انتظار به‌روزتر بودن و سریعتر عمل کردن می‌رود تا پیش از آنکه واژه بیگانه‌ای در جامعه نهادینه شود٬ معادل آن مشخص و به مردم اعلام شود چراکه عموما این کار با تاخیر رخ می‌دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: در شرایطی که ما با هجوم واژگان بیگانه مواجه هستیم٬ فرهنگستان قادر به ترجمه و یا واژه‌گزینی سریع برای آنها نیست؛ لذا باید حسگرهای این دستگاه قوی‌تر و سریعتر عمل کند و نیاز جامعه را در این زمینه پاسخ دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون بیشترین نقش را در فراگیر شدن لغات و اصطلاحات مصوب فرهنگستان دارد٬ گفت: فرهنگستان زبان و ادب فارسی مصوبات خود را به دولت ارائه می‌کنند و او نیز آن را به نهادهای ذی ربط ارجاع می‌دهد.

اخیرا رئیس گروه آموزش زبان فارسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی از برنامه دوساله این فرهنگستان برای همسان‌سازی رسم‌الخط تمامی کتاب‌های درسی در همه مقاطع تحصیلی خبر داد.

 


 

۱۳٩۱/۱/۱٦ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت نگاه همه جانبه به هنر تئاتر در نظام فکری کشور، آن را دارای ظرفیت ابلاغ پیام‌های ایرانی اسلامی به جهان دانست.

جواد آرین منش در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به روز جهانی تئاتر گفت: تئاتر از بنیه بسیار خوبی برای انتقال مفاهیم برخوردار است زیرا یک هنر مادر به شمار می‌رود و در صورت توجه ویژه به آن شاهد ارتقاء سایر هنرها همچون سینما نیز خواهیم بود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به قدر شایسته به تئاتر توجه نشده است، افزود: در صورت توجه جدی به این هنر ارزشمند که قادر به ارتباط زنده و رو در رو با مخاطب است، این ابزار هنری می‌تواند پیام‌های ارزشمند فرهنگ ایرانی و اسلامی را به مردم جهان ابلاغ کند.

وی مسئله امکانات، زیرساخت‌ها و بودجه را تنها بخشی از مشکلات موجود در عرصه تئاتر برشمرد و اضافه کرد: تئاتر مجموعه‌ای از هنرها و فنون مختلف است که ترکیب آن مورد تماشای مردم قرار می‌گیرد؛ لذا ضرورت نگاه همه جانبه به آن و حضور پررنگش در نظام فکری کشور وجود دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان درباره عملکرد مسئولان فرهنگی در حوزه افزایش تعداد سالن‌های تئاتری بیان کرد: شهرداری کلان‌شهرها به این نکته بیشتر توجه داشته‌اند اما شهرهای کوچک توانایی ورود به این حوزه را ندارند؛ ‌با اینحال اگر تئاتر بتواند خود را با مردم، دغدغه‌ها و ارزش‌های آنان پیوند بزند و عرضه آن متناسب با فرهنگ مردم باشد، مورد حمایت آنان قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: ارتباط مردم با تئاتر موجب خودکفایی تئاتر خواهد شد؛ به شرط آنکه تولیدات تئاتری ما پاسخگوی نیاز مردم باشد و نه منبعث از فرهنگ غرب.


 

۱۳٩۱/۱/۸ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، تغییر نظامی سیاسی در مصر را بر تحولات منطقه موثر خواند و گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مصر منجر به روی کارآمدن دولتی مستقل، ‌ انقلابی، ضد استکباری و ضد صهیونیستی می‌شود.

جواد آرین‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سرنوشت انقلاب مصر، گفت: این کشور یکی از مهم‌ترین متحدان آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بود که سقوط حسنی مبارک در پی قیام مردم، مصر را از چنگال استکبار جهانی رهایی داد.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با یادآوری پیروزی اسلام‌گرا در انتخابات مجلس مصر، افزود: کمیته امور عربی پارلمان مصر چندی پیش در اعتراض به حمله‌های هوایی نظامیان صهیونیست‌ به نوار غزه، خواستار فراخوانده شدن سفیر مصر از سرزمین‌های اشغالی و اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره شد.


وی به بی‌توجهی شورای عالی نظامی به مصوبه‌های مجلس مصر اشاره کرد و افزود: ‌ نمایندگان پارلمان بار‌ها دولت موقت نظامی را مکلف به قطع صادرات گاز به سرزمین‌های اشغالی کردند اما از آنجا که این مصوبه برای عملیاتی شدن نیازمند تأیید شورای عالی نظامی است، اجرا نمی‌شود.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس سرسپردگی شورای عالی نظامی مصر به نظام سلطه را امری روشن و واضح خواند و تصریح کرد: با وجودی‌که پارلمان مصر در مصوبه‌ای از دولت موقت خواست در تمامی روابط و توافق‌نامه‌های قاهره با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند اما شورای عالی نظامی در این باره هیچ اقدامی نمی‌کند.
 

وی تغییر نظامی سیاسی در مصر را بر تحولات منطقه موثر خواند و ادامه داد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه به مصری‌ها توصیه کرد که با حضوری مستمر و لحظه به لحظه در صحنه سیاسی، از وقوع انحراف در انقلاب و بازگشت به شرایط گذشته پیشگیری کنند.


عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس سرعت تکامل انقلاب مصر را کُند خواند اما یادآور شد: از آنجاکه روند حرکتی این انقلاب رو به رشد است، بنابراین به نظر می‌رسد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مصر منجر به روی کارآمدن دولتی مستقل، ‌ انقلابی، ضد استکباری و ضد صهیونیستی شود.


انتخابات ریاست‌جمهوری مصر در ۱۴ژوئن (یکم خرداد) برگزار می‌شود.

 


 

۱۳٩۱/۱/۸ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

 

جواد آرین منش- نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی

نامگذاری سال 1391 تحت عنوان « تولید ملی، حمایت از کار وسرمایه ایرانی » و توجه عملی به این شعار سال نیازمند روشن شدن دقیق مفهوم تولید ملی ، چرائی و ضرورت این نامگذاری و یافتن راهها و راهکارهای عملیاتی شدن این شعار و نامگذاری و توجه به آثار و پیامدها و نتایج اهتمام به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است، لذا در این بیان کوتاه بصورت فهرست وار به این ابعاد اشاره می گردد و در پایان به اختصار به راههای فرهنگی حمایت از تولید ملی اشاره می گردد:

مفهوم تولید ملی:

تمامی محصولات و خدمات و خلاقیت هایی است که حاصل کار یدی و فکری آحاد مردم ایران است که با بهره گیری از توان و امکانات مادی و معنوی و نیروی انسانی پدید می آید تا مردم ما را از بیگانگان مستغنی و بی نیاز گرداند و نیز جامعه جهانی را از این تولیدات برخوردار سازد. تولید ملی که با حمایت از نیروی کار و سرمایه ایرانی رقم می خورد گامی است در جهت استقلال اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ما.

چرائی نامگذاری :

گام نهادن کشور در دهه پیشرفت و عدالت + گسترش ابعاد تخاصم دشمنان به تحریم های اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی + لزوم دستیابی به اهداف برنامه پنجم و چشم انداز و متوسط رشد 8 % کاهش نرخ بیکاری و ایجاد رونق اقتصادی + ارتقاء بهره وری و بالا بردن کیفیت تولیدات داخلی و رقابت پذیر کردن تولیدات + کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی و افزایش صادرات و کاهش واردات و وابستگی اقتصادی ضرورت خودباوری و حمایت از تولیدات داخلی + افزایش رفاه در میان کارگران و پدیدآورندگان تولیدات ملی

راهکارهای عملیاتی شدن شعار و نامگذاری:

 • لزوم بررسی شرایط و چگونگی و جایگاه تولیدات ملی و نحوه حمایت از کار و سرمایه ایرانی در کشور و شناسایی آسیب ها و نقاط قوت و ضعف و ترسیم دقیق وضعیت موجود.
 • لزوم ترسیم وضعیت مطلوب تولید ملی و حمایت صحیح از کار و سرمایه ایرانی.
 • رفع خلاءهای قانونی در جهت افزایش کمی و کیفی تولید ملی.
 • رفع موانع فرهنگی در جهت مصرف تولیدات داخلی.
 • ممانعت دولت از ورود کالاهایی که دارای مشابه داخلی است.
 • هدایت منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی به سمت تولید و اشتغال پایدار و مولد.
 • جهت گیری قانون هدفمند کردن یارانه ها در جهت حمایت از تولید ملی.
 • تلاش در جهت ارتقاء کیفی تولیدات و رقابت پذیری تولیدات در عرصه های جهانی.
 • اجرای قانون برنامه پنجم توسعه کشور بویژه درزمینه بهبود فضای کسب و کار، اصلاح قانون کار و تأمین اجتماعی ، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ، اجرای کامل سیاست های کلی اصل 44، الزام دولت به حمایت از خرید تولیدات داخلی ، تدوین برنامه جامع بهره وری ، توسعه کار آفرینی، حمایت از زنجیره های تولیدی ، گسترش کسب و کار خانگی.
 • سخت گیری و پیشگیری از استفاده سرمایه ها برای امور واسطه گری و غیرتولیدی و تورم زا.
 • ضرورت حمایت از سرمایه های داخلی و سرمایه های ایرانیان خارج از کشور.
 • لزوم گسترش فرهنگ استفاده از تولیدات ملی بعنوان یک ارزش و غرور ملی.

آثار و پیامدهای اهتمام به تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی:

 • دستیابی به استقلال و خودکفائی اقتصادی و خنثی نمودن تحریم های دشمنان انقلاب اسلامی.
 • پیشگیری از آثار سوء فرهنگی تولیدات بیگانه.
 • رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و کاهش تورم در کشور.
 • ایجاد خودباوری در جوانان و در جامعه.
 • ممانعت از خروج سرمایه ها از کشور و بهبود رفاه اجتماعی.
 • ارتقاء کمی و کیفی تولیدات داخلی و رقابت پذیر شدن تولیدات با تولیدات خارجی.
 • کاهش نقدینگی درجامعه و هدایت سرمایه های سرگردان به سوی تولید و کاهش نرخ تورم.
 • کاهش وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی.
 • استفاده از ظرفیت های معطل مانده تولیدی کشور و بهره وری از منابع موجود در کشور.

راههای فرهنگی حمایت از تولید ملی:

 • تبیین اهمیت حمایت از تولید ملی در قالب بهره گیری از هنر ، فیلم ، نمایش ، مقاله ، ...
 • گسترش تولیدات رسانه ای و رادیو ، تلویزیونی در باب اهمیت تولیدات داخلی.
 • محدود کردن تبلیغ کالاهای خارجی در اشکال گوناگون رسانه ای.
 • تسهیل وارزان سازی تبلیغ کالاها و تولیدات ملی و داخلی.
 • برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی پیرامون تولیدات ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی.
 • اعمال سیاست های تشویقی برای مجریان و حامیان تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی.
 • حمایت از نشر و آثاری که با موضوع حمایت از تولید ملی منتشر می شود از سوی دولت.
 • انتخاب و تشویق روزنامه ها و نشریات برتر در زمینه حمایت از تولید ملی در جشنواره مطبوعات.


 

۱۳٩۱/۱/٥ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها:

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مشهد را یکی از بزرگ‌ترین مراکز زائرپذیر کشور توصیف و تاکیدکرد:مدیریت کارآمد۲۵میلیون زائر، چرخه هتلداری، سیاحتی و بازار سوغات و مواد غذایی مشهد را رونق می دهد.

جواد آرین منش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:مشهد یک شهر تاریخی با سابقه وتمدن درخشان است و وجود حضرت امام رضا(ع) بزرگ‌ترین نعمت این شهر محسوب می‌شود که آن را به پایتخت معنوی جهان اسلام مبدل کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که زیرساخت‌های پذیرایی از زائران و اسکان آنها در مشهد متناسب با جمعیت و شرایط زائرپذیر آن رشد نکرده است،  افزود:هدف همه خدمتگزاران رضایت زائران بارگاه امام رضا (ع) استو امید داریم زائران امام رضا (ع) مشهد را با خاطره‌ای خوش ترک کرده کنند.

آرین منش بابیان این که شناسایی مناطق ویژه ایرانگردی و جهانگردی به معنای اقدام برای اجرایی کردن آن نیست، افزود: در پهن دشت خراسان رضوی از درگز که خاستگاه جنگل‌های انبوه و کوه‌های سر به فلک کشیده و رودخانه های دائمی پر آباست، تا نیشابور که از حیث مشاهیر نامدار و با خیام و عطارش همپای شیراز در تاریخ قدم می‌زند، تا سبزوار شهر ملاهادی و اولین حکومت شیعی، باشتینیان و از این سوگناباد، مهد طولانی ترین قنات‌های دنیا، همه مملو از ظرفیت‌هایی هستند که می توانند این استان را به قطب سیاحتی مهمی در ایام نوروز و دیگر ایام سال تبدیل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر این که مدیریت کارآمد۲۵میلیون زائر چرخه هتلداری، سیاحتی و بازار سوغات و مواد غذایی مشهد را رونق می دهد، افزود: دربرنامه پنجم توسعه برای اولین بار موضوع ضرورت ساماندهی امر زیارت در شهرهای مشهدو قم و شیراز مد نظر قرار گرفته و دولت مکلف شده در جهت ترویج فرهنگ رضوی وساماندهی زائرین برای مشهد اعتباراتی تصویب کند و تسهیلاتی را هم برای نهادهای غیردولتی قرار دهد تا بتوانند زیر ساخت های توسعه امر زیارت را فراهم کنند.

آرین منش مساعدت دولت با سرمایه گذاران پروژه نوسازی اطراف حرم مطهر را بهترین امکان برای غلبه بر این قبیل از مشکلات دانست و گفت: کمک به سازندگان بافت‌های فرسوده اطراف اماکن متبرکه می‌تواند فضاهای اقامتی را تقویت کند.

وی تاکید کرد: باید با نگاهی ملی به مشهد نگریست زیرا این شهر متعلق به جهان تشیع است و باید در همه ابعاد ارتقا یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی درباره وضعیت منطقه گردشگری و توریستی تاریخی کلات نادری گفت: این منطقه پر جاذبه نیازمند حمایت‌های جدی برای رونق گرفتن در عرصه گردشگری است.

 


 

۱۳٩۱/۱/۳ساعت ٩:۳٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: