هنر انتخاب اصلح ، پرهيز از  بداخلاقي ، حضور گسترده در انتخابات محورهاي اصلي رهنمودهاي مقام معظم رهبري بود.

رهبر معظم انقلاب حضور گسترده در انتخابات آتي را نمادي از عزم و اراده و استقامت مردم در جهت خنثي كردن توطئه هاي دشمنان در مسير مردم سالاري مي دانند .

توجه دادن مردم به هنر انتخاب نامزد اصلح و گزينش بهترين ها از ميان بيشترين ها بر اساس معيارهاي ايمان ، اخلاص ، امانتداري ، دينداري و آمادگي حضور در ميدانهاي انقلاب و مردم داري از جمله محورهاي عمده فرمايشات رهبر معظم انقلاب بود.

لزوم هوشياري مردم در خصوص شيوه هاي سالم و ناسالم تبليغاتي ، تمييز تبليغات رنگين و متنوع و وعده هاي بي اساس كه در آخرين اصلاح قانون انتخابات در مجلس هفتم ممنوع شده است و توجه دقيق به وظايف اصلي نمايندگي مجلس بطوركلي سخنان حضرت آيت ا.. خامنه اي باظر بر آسيب شناسي انتخابات بود چراكه متاسفانه در انتخابات گذشته ما با آسيب هايي نظير بداخلاقي سياسي و انتخاباتي ، اغواگري و وعده هاي بي اساس ، تبليغات كاذب و بالابردن سطح مطالبات مردم مواجه بوده ايم. گاهي نامزدهاي انتخابات به طرح شعارهايي مبادرت مي كنند  كه تحقق آن نه تنها در توان يك نماينده و يك دوره نمايندگي نيست بلكه از اهداف چشم انداز 20 ساله و توانايي كشورنيز فراتر است.

انتخابات در كشور ما بايستي صحنه نمايش اخلاق اسلامي باشد ، رعايت آبرو و حيثيت افراد ، پرهيز غيبت و تهمت و هتك حرمت و امانتداري و حراست از آراء مردم كمترين توقعي است كه در جامعه اسلامي بايستي رعايت شود.

شعار سلامت انتخابات را همه جريانهاي سياسي مطرح كنند . لكن در عمل پايبند به اين شعار نيستند. معيار سلامتي  انتخابات رعايت دقيق قانون است و پايبندي دقيق به آن. تضعيف شوراي نگهبان ، اتهام به جانبداري مجريان انتخابات از جريان خاص، عدم رعايت قانون در تبليغات انتخابات و بداخلاقي هاي سياسي را از هم اكنون در روزنامه هاي زنجيره اي ميتوان ديد.

۱۳۸٦/۱٠/٢۸ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: