خبرگزاری دانشجویان ایران - مشهد
سرویس: مجلس

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جایگاه هنر در انتقال پیام و فراملی بودن جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) آثار فاخر این جشنواره یکی از بهترین ابزارهای انتقال مفاهیم دینی به خارج از مرزهای کشور خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجوبان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، جواد آرین منش اظهار داشت: زمینه انتقال مسائل فرهنگی و مفاهیم اسلامی در خارج کشور فراهم است و جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) می تواند نقش موثری در این راستا ایفا کند.

وی به فراهم آمدن زمینه‌های لازم برای برگزاری این جشنواره در سطح بین المللی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های قابل قبولی در این زمینه انجام شده و روند کار رو به تکامل می باشد، اما برای تعمیق و افزایش کیفیت برنامه‌ها تلاش بیشتری نیاز است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتیاق تمامی استان‌های کشور برای سهیم شدن دراین جشنواره، بیان داشت: وقتی یک موضوع مشخص به یک استان واگذار شود، کار به‌صورت تخصصی تر پیگیری شده و این امر در بالا بردن کیفیت کار موثر خواهد بود که این یکی از نقاط قوت جشنواره ششم است.

آرین منش تلاش‌های صورت گرفته برای نشر معارف قرآنی در سال های اخیر را قابل تقدیر خواند و ابراز داشت: جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) یکی از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در این زمینه است که توانسته حتی در سطح بین المللی نیز تاثیرگذار باشد.

وی بر ضرورت تاثیرگذاری این جشنواره در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری تاکید کرد و افزود: در جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) باید علاوه بر بهره گیری از حضور چهره های شناخته شده و برجسته زمینه مشارکت کسانی که در چند سال گذشته استعدادهای خود را نمایان کرده‌اند نیز فراهم شود

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1222868&Lang=P

۱۳۸٧/۸/٧ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: