نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ادغام سازمانهای تربیت بدنی و ملی جوانان با هدف تقویت ابعاد نظارتی، سهولت و ارتباط بیشتر مجلس با این دو بخش مهم در قالب یک وزارتخانه است

'جواد آرین منش' روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از آنجا که سازمان تربیت بدنی، سازمان ملی جوانان، سازمان محیط زیست و سایر سازمانهایی که به صورت معاونت ریاست جمهوری اداره می شوند برابر قانون زیر نظر رییس جمهور هستند، مخاطب هرگونه سووال و تذکر و مکاتبه نمایندگان طبق قانون باید شخص رییس جمهور باشد.
وی گفت: در این راستا برای توضیحات رسمی نیز باید رییس جمهور به مجلس دعوت شود در حالی که عملا اینگونه ارتباط به دلیل مشغله های رییس جمهور امکانپذیر نیست.
نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از جمله مصوبات در برنامه پنجم توسعه که اخیرا از تصویب مجلس گذشته یکی از تکالیف دولت کاهش وزارتخانه ها از 22 به 17 وزارت تعیین شده که به همین دلیل مجلس 'بدون توسعه تشکیلاتی' با موضوع ادغام دو سازمان تربیت بدنی و ملی جوانان موافقت کرد.
وی توصیح داد: 'بدون توسعه تشکیلاتی' به این معنا است که وزارتخانه جدید نباید کارمند جدید بگیرد و یا ساختمان جدید بسازد بلکه باید با امکانات موجود اقدام به اداره وضعیت نماید.
آرین منش با بیان اینکه در یک سال گذشته طرحهای دیگری هم مبنی بر ادغام سازمانها و وزارتخانه ها از جمله ادغام سازمان تربیت بدنی، میراث فرهنگی و سازمان ملی جوانان، مرکز امور زنان و خانواده و غیره مطرح شده بود گفت: کلیات این طرحها در کمیسیونهای تخصصی و مجلس به تصویب نرسید.
وی در پاسخ به اینکه آیا با ادغام این سازمانها مشکلات حل خواهد شد نیز گفت: با ادغام این دو سازمان در قالب یک وزارتخانه مسایل به صورت تخصصی تر و توسط هر یک از معاونان در قالب یک حوزه کاری مورد توجه قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: هم اینک سازمان ملی جوانان هیچ بازوی اجرایی و نظارتی در اختیار ندارد و در صورت ادغام و تشکیل یک وزارتخانه از امکانات بیشتری برخودار خواهد شد.ک/3
کد خبر 30163840

۱۳۸٩/۱٠/۱۳ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: