آرین‌منش با انتقاد از انتشار علنی نامه احمدی‌نژاد به نمایندگان:

این‌گونه نامه‌ها به جزء سوءاستفاده بیگانگان، هیچ سودی ندارد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رییس جمهوری باید نامه خود را به صورت محرمانه به رهبر معظم انقلاب ارسال می‌کرد، گفت: انتشار این‌گونه نامه‌ها به جزء آنکه خوراک رسانه‌های بیگانه باشد، هیچ سودی ندارد.

"جواد آرین‌منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نامه رئیس جمهوری به نمایندگان مجلس که در آن از برخی تصمیمات مجلس در ارجاع برخی موضوعات به مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقاد کرده بود، اظهار کرد: در شرایطی که تهدیدهای گوناگونی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور وارد می‌شود و استکبار جهانی نیز تمام توان خود را برای فضاسازی در کشور به کار گرفته است، نباید با برخی اقدام‌ها راه را برای آنها آسان کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، افزود: نیروهای وفادار به انقلاب و نظام و به ویژه در راس همه آنها، روسای سه قوه، نخبگان، خواص و به خصوص اصولگرایان باید اختلاف سلیقه‌ها را کنار بگذارند و با توجه به توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری به سمت همگرایی و وحدت حرکت کنند.

وی انتشار هرگونه موضوعی که به وحدت قوای سه‌گانه لطمه بزند را باعث خوشحالی دشمنان انقلاب عنوان کرد و گفت: انتشار این نوع نامه‌ها نه تنها خوراک و سوژه‌ای برای رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب خواهد بود؛ بلکه از آن در جهت تضعیف قوای سه‌گانه استفاده می‌کنند.

 

ای کاش این نامه سربسته باقی می‌ماند

آرین‌منش همچنین انتشار نامه احمدی‌نژاد به نمایندگان در سطح عموم  و رسانه‌ها را کار پسندیده‌ای ندانست و تصریح کرد: من معتقدم که این‌گونه مکاتبات می‌توانست به صورت محرمانه به محضر مقام معظم رهبری ارسال شود و رهنمودهای ایشان مبنای تصمیم‌گیری‌ها قرار می‌گیرفت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، اضافه کرد: همه ما باید توصیه‌های رهبر انقلاب را به عنوان فصل‌الخطاب بدانیم، همانطور که خود ایشان در سفرشان به قم تاکید زیادی بر وحدت و همگرایی داشتند.

 نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه در قانون اساسی راه‌های حل اختلاف میان قوا پیش‌بینی شده است، گفت: پرداختن به یک مسئله حقوقی در سطح عام درست نیست، در واقع در قانون اساسی تاکید شده است که اختلاف میان قوا و هماهنگی آنها در حیطه اختیارات رهبر انقلاب است.

وی ادامه داد: اگر زمانی هم قانون به تفسیر نیاز داشت؛ مفسر آن شورای نگهبان است و در زمانی که نیاز به اصلاح داشت بازهم در قانون اساسی پیش‌بینی شده است.

آرین‌منش  در ادامه سخنان خود، تاکید کرد: ای کاش این نامه سربسته می‌بود و ای کاش همه نمایندگان، دولتمردان و خواص جامعه در قول و عمل فرمایش‌های رهبر انقلاب را به عنوان فصل‌الخطاب قرار می‌دادند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، به اصرار احمدی‌نژاد بر عدم اجرای قانون اساسی از سوی مجلس اشاره کرد و افزود: اگر مجلس فراتر از قانون اساسی حرکت کند و یا اینکه از حدود شرع خارج شود، شورای نگهبان به طور قطع این خطاها را برطرف می‌کند و اگر میان مجلس و شورای نگهبان اختلافی وجود داشته باشد و مجلس بر مصوبه خود اصرار کند، قانون اساسی مجمع تشخیص مصلحت نظام را پیش‌بینی کرده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، ادامه داد: نظر مجمع مشروعیت خود را از مقام معظم رهبری می‌گیرد، همچنین رییس جمهوری هیات رییسه را مخاطب خود قرار داده است، در حالی که هیات رییسه اختیاری فراتر از سایر نمایندگان ندارند.

به گفته آرین‌منش، هر کدام از اعضای هیات رییسه مانند تمام نمایندگان دارای یک رای هستند، بنابراین مصوبات مجلس بر اساس اکثریت آرای نمایندگان به تصویب می‌رسد.

۱۳۸٩/۱۱/۱٤ساعت ٩:۱٩ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: