به گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی:

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری خطبه های دیروز نمازجمعه پایتخت تاکید کرد: خطبه های تاریخی رهبر انقلاب بویژه سخنان ایشان در ارتباط با تحولات مصر نقشه راه برای موفقیت مردم مصر است.

جواد آرین منش در گفت و گو با ایرنا به تاکید رهبر انقلاب بر هوشیاری مردم مصر اشاره و عنوان کرد: با توجه به خلا رهبری در انقلابیون مصر رهنمودهای رهبر انقلاب برای مردم این کشور بسیار راهگشا بود و هویت واقعی مردم مصر را به آنها برگرداند.

وی با یادآوری بخش هایی از بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه تهران در مورد مفاخر مصر گفت: مصر نقشی سرنوشت ساز و تعیین کننده در جهان اسلام داشته و کشوری الهام بخش برای جهان اسلام بوده است.

نماینده مشهد در خانه ملت افزود: مصر در خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی بوده است و می تواند مجددا آن تاریخ درخشان را بازیابد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خطبه های دیروز مقام معظم رهبری را راهگشا، هشداردهنده و امیدبخش خواند و ادامه داد: فرمایشات معظم له انعکاس پیام انقلاب در جهان بود.

آرین منش در بخش دیگری از این گفت و گو ویژگی های انقلاب اسلامی را ظلم ستیزی، عدالت خواهی و استقلال طلبی دانست و اضافه کرد: استکبار جهانی به دنبال سقوط و براندازی نظام بود اما پس از شکست در این پروژه به دنبال استحاله انقلاب و جایگزینی عناصر ضعیف النفس بود که باز هم شکست خورد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوی مترقی و متعالی را به مسلمانان جهان ارائه کرد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی نشان داد که آمیختگی میان دیانت و سیاست میسر است و به وجود آمدن حکومت دینی دیگر رویای دست نیافتنی نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه الگوی انقلاب اسلامی الگوی موفقی است گفت: جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در کشورهای منطقه به عنوان الگویی موفق مطرح است.

به گفته وی پیام انقلاب اسلامی از مرزها فراتر رفته و دوستداران فراوانی پیدا کرده است.

آرین منش با اشاره به برشماری برخی از موفقیت های دولت در خطبه های رهبر انقلاب نظیر هدفمندکردن یارانه ها، توزیع سهام عدالت و سفرهای استانی دولت گفت: موفقیت های دولت موفقیت نظام اسلامی و گامی در جهت تحقق عدالت اجتماعی است.

۱۳۸٩/۱۱/۱٧ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: