به گزارش خبرگزاری ایسنا:

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، تضعیف قوا از سوی یکدیگر را عامل اختلال در حرکت و توسعه‌ی کشور دانست.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت هماهنگی میان سران قوا و پرهیز از زیر سوال بردن عملکرد یکدیگر گفت: هماهنگی قوا، کلید توسعه و پیشرفت کشور و رمز مقابله با توطئه‌های استکبار و صهیونیست به‌شمار می‌آید.

وی با اشاره به اصل تفکیک قوا براساس قانون اساسی افزود: تحقق اهداف چشم‌انداز و برنامه‌های توسعه در گرو هماهنگی و تعامل میان قوای سه‌گانه است. طبعا هرگونه تک‌روی، تندروی یا کندروی، حرکت چرخ‌های توسعه‌ی کشور را با اختلال مواجه خواهد کرد.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت تصریح کرد: قطار توسعه‌ی کشور در صورتی می‌تواند به خوبی و با سرعت مطمئنه به حرکت خوب خود ادامه دهد که ارکان آن یعنی نهادهایی هم‌چون قوای مقننه، مجریه و قضاییه، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم‌چنین نهادهای نظارتی به وظایف خود در تعامل با یکدیگر عمل کنند و هرکدام به عنوان اجزای یک سیستم کلان که نظام مقدس جمهوری اسلامی است با هم و در کنار یکدیگر و هماهنگ با هم حرکت کنند.

وی به نقش مجلس در این ارتباط اشاره کرد و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری مجلس نقش ریل‌گذاری و تهیه‌ی نرم‌افزار لازم را برعهده دارد و از سوی دیگر، دولت قطار توسعه را بر روی ریل‌گذاری که مجلس انجام داده، به حرکت درمی‌آورد و در خط مقدم اجرا و حرکت‌دهنده‌ی قطار توسعه به سوی پیشرفت و افق چشم‌انداز 20 ساله کشور است.

آرین‌منش هم‌چنین گفت: لذا تضعیف هریک از نهادها از سوی دیگر نهادها قطعا در روند حرکت و توسعه‌ی کشور اختلال ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که طبق قانون اساسی رهبری کل حرکت به عهده‌ی رهبر معطم انقلاب است، گفت: بر همین اساس هرگاه میان قوای سه‌گانه اختلافی وجود داشته باشد، بهترین مرجع برای تعیین تکلیف و رفع این اختلافات رهبر معظم انقلاب است، افزود: انتشار اختلاف‌نظرها در میان توده‌های مردم و از طریق رسانه‌ها رافع مشکلات نخواهد بود. لذا پسندیده است روسای قوا با خویشتن‌داری، رعایت قانون و حدود و اختیارات خود در ایجاد آرامش و سرعت‌دادن به توسعه‌ی کشور نقش خود را ایفا کنند.

آرین‌منش در عین حال نقد منصفانه، عالمانه و انتقاد سازنده را امری ضروری دانست که همه به آن نیازمندند.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس ادامه داد: جامعه بدون نقد سازنده به پیش نمی‌رود. در واقع نقد سازنده و عالمانه با ایجاد اختلاف و تشنج دو امر جداست. معمولا نقد سازنده و فضای منطقی، آرام و علمی صورت می‌گیرد و از سر خیرخواهی است نه از موضع تضعیف، تخریب و محکوم‌کردن یکدیگر.

۱۳۸٩/۱۱/۱٧ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: