آرین‌منش در گفت‌وگو با فارس:
فروپاشی دولت نامبارک مقدمه آزادی قدس شریف است

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه، فروپاشی حکومت دیکتاتور مصر را مقدمه آزادی قدس دانست و گفت: غزه سال‌هاست که در محاصره به سر می‌برد و یکی از راه‌های تامین نیازهای مردم آن نیز گذرگاه رفح واقع در مصر است ولی متاسفانه به دلیل تاثیرپذیری حاکمان مصر از سران آمریکا و اسراییل این مسیر نیز بسته شده است.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اعتراض‌های مردمی در کشورهای عرب منطقه، گفت: آنچه که در منطقه در حال رخ دادن است نشان دهنده فروپاشی دیکتاتوری‌های سنتی منطقه و خرد شدن استخوان‌های آنها است.

نماینده مردم مشهد و کلات به تحقق پیش‌بینی‌های امام راحل(ره) مبنی بر فراگیرشدن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: فروپاشی مکاتب الحادی، مارکسیستی و سرمایه‌داری و خیزش مردم کشورهای تحت ستم، از برکات و آثار انقلاب اسلامی ایران و در حال بسط به کشورهای عرب منطقه است.

*فروپاشی دولت نامبارک مقدمه آزادی قدس شریف است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به برشمردن عوامل بروز این اعتراض‌ها پرداخت و تصریح کرد: استثمار استکبار جهانی، تحمیل فقر و بدبختی، بیکاری جوانان و غارتگری قدرت‌های بزرگ از یک سو و نادیده گرفتن اعتقادات مردم جهت تحقق و حاکمیت تفکرات و اندیشه های الهی، اسلامی و برگزاری مراسم‌های مذهبی از سوی دیگر و همچنین فقدان آزادی، دموکراسی و مردم‌سالاری در این کشورها و حاکمیت خفقان موجب شده تا زنجیره اعتراض‌های مردمی در کشورهای عربی به وقوع بپیوندد.

وی فروپاشی حکومت دیکتاتور مصر را مقدمه آزادی قدس شریف و غزه دانست و خاطر نشان کرد: غزه سال‌هاست که در محاصره به سر می‌برد و یکی از راه‌های تامین نیازهای مردم آن نیز گذرگاه رفح واقع در مصر است ولی متاسفانه به دلیل تاثیرپذیری حاکمان مصر از سران آمریکا و اسراییل این مسیر نیز بسته شده است که امید است به زودی و با فروپاشی حکومت نامبارک شرایط مردم غزه نیز عوض شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در همین رابطه ادامه داد: مصر نقش ژاندارم آمریکا و اسراییل را در منطقه بازی می کند که طبعا پس از فروپاشی دولت دست نشانده آن تحولاتی حداقلی از قبیل تقویت مقاومت لبنان و رشد انتفاضه را در منطقه شاهد خواهیم بود.

*آمریکایی‌ها در برخورد با مسائل منطقه دچار سردرگمی شده‌اند

وی به رفتار دوگانه غرب در برخورد با مسائل منطقه اشاره کرد و گفت: رفتار آمریکایی‌ها در منطقه ناشی از عقل و خرد نیست بلکه آنها دچار یک سردرگمی عجیب شده‌اند به طوری که تعادل خود را از دست داده‌ و حاضرند به هر قیمتی حتی کشتار هزاران نفر سیطره خود را در منطقه حفظ کنند؛ همچنین هدفشان این است که بتوانند با دادن امتیازات حداقلی به مردم یک دموکراسی هدایت شده و کنترل شده را جایگزین حکومت نامبارک کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مشکلات فرا روی انقلاب مردم مصر را برشمرد و خاطر نشان کرد: فقدان یک رهبری واحد در حرکت‌های مردمی منطقه به ویژه مصر مشهود است و مصری‌ها باید هوشیار باشند تا استکبار نتواند با روی کار آوردن مهره‌ای وابسته مانند البرادعی یا مشابه آن زمام امور را دست بگیرد.

*انقلاب اسلامی ایران الگوی تحولات اخیر منطقه است

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه الگوی اعتراض‌های مردمی کشورهای منطقه را انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: همانند انقلاب مردمی ایران خیزش‌ها از توده ملت آغاز شده و مردم به حداقل تغییرات هم راضی نبوده و خواستار تغییر در راس هرم حاکمیت هستند تا بتوانند به خواسته‌های خود که همانا روی کار آوردن یک حکومت اسلامی است، دست پیدا کنند.

وی در خاتمه خواستار پایداری مردم مصر و سایر کشورهای اسلامی در راستای تحقق اهدافشان شد و گفت: مردم منطقه به‌ویژه مصر باید بدانند پای در میدانی پر خطر گذاشته‌اند که لازم است در آن ایثارگری کرده و جان خود را فدا کنند تا به اهداف خود برسند چراکه آرزوی مردم ایران اسلامی هم تحقق حاکمیت اسلامی، مردمی و پیروزی مردم مصر است.
۱۳۸٩/۱۱/٢۱ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: