عضویت 4 وزیر در سازمان امر به معروف و نهی از منکر؛
روایت آرین‌منش از جزئیات ایجاد سازمان امر به معروف و نهی از منکر

خبرگزاری فارس: نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی جزئیات جدیدی را از محتوای طرح بررسی ایجاد سازمان امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدجواد آرین‌منش ظهر امروز در نشست خبری در مشهد مقدس اظهار داشت: با توجه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در پیشگیری از وقوع جرایم، طرح تشکیل سازمان امر به معروف و نهی از منکر در کمیسیون فرهنگی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.
نماینده مردم مشهد در ارتباط با زمان بررسی این طرح افزود: بر اساس دستور کار مجلس شورای اسلامی، هفته آینده، مجلس طرح بودجه سال 90 را مورد بررسی قرار می‌دهد که پس از بررسی آن طرح تشکیل سازمان امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار بررسی مجلس قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به مشکلات خلأهای قانونی در راستای پیشگیری از وقوع جرم گفت: بر این اساس در حال حاضر و در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مشکلاتی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به نحوه تذکرات و ارشادات در راستای احیای امر به معروف اشاره داشت.
نماینده مردم مشهد در رابطه با وظایف این سازمان اظهار داشت: این سازمان در حوزه وظایفی نظیر حفظ شئون اسلامی، عفت عمومی، تحکیم مبانی خانواده، امنیت و انتظامات اجتماعی، حقوق شهروندی، حفظ اموال عمومی و حفظ بیت‌المال فعال خواهد بود.

* رئیس سازمان امر به معروف و نهی از منکر توسط رهبری مشخص می‌شود
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با نحوه انتخاب رئیس سازمان امر به معروف و نهی از منکر گفت: با توجه به نظر مجلس در ارتباط با انتخاب رئیس این سازمان توسط رهبری، این موضوع به دفتر رهبری اعلام شد که در نهایت نظر دفتر رهبری نیز در این راستا مثبت اعلام شد.
آرین‌منش در رابطه با اعضای این سازمان اظهار داشت: در این سازمان یکی از معاونین رئیس جمهوری، یکی از معاونین قوه‌قضائیه، وزیر کشور، وزیر ارشاد، وزیر آموزش و پرورش و وزیر آینده ورزش و جوانان حضور خواهند داشت.
نماینده مردم مشهد همچنین از حضور نماینده شورای انقلاب فرهنگی، سه نفر نماینده از کمیسیون‌های فرهنگی، شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، رئیس صدا و سیما و رئیس شورای عالی استان‌ها در این سازمان خبر داد.

*بررسی لایحه‌ای با عنوان پیشگیری از وقوع جرم در مجلس
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه‌ای تحت عنوان پیشگیری از وقوع جرم در مجلس خبر داد و گفت: در این لایحه مجموعه عوامل مؤثر در پیگیری از جرم شناسایی می‌شود و وظایف برای دستگاه‌های مسئول به صورت کامل و مشخص می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی به تنهایی نمی‌تواند در پیشگیری از وقوع جرم گام‌های مؤثر بردارد تاکید کرد: در راستای پیشگیری از وقوع جرم و مراقبت بعد از رهایی از زندان، همکاری مجموعه قوای سه‌گانه، دانشگاه‌ها و سایر مراکز و نهادها امری ضروری است.
۱۳۸٩/۱۱/٢۱ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: