نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت:‌ شهر مقدس مشهد باید آمادگی همه جانبه‌ای برای ورورد میلیونی زائران و مسافران نوروزی داشته باشد.

 

به گزارش واحد دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جواد آرین منش اظهارداشت: با ‌بهره گیری از توانایی های هنرمندان و سپردن کار به کاردان از سوی شهرداری مشهد، امسال می توان چهره ای متفاوت از زیبایی‌های شهر را از منظر هنری به نمایش گذاشت.

وی افزود: ‌ایجاد حس رقابت در بین هنرمندان، نتایج پرباری در بردارد و شهر مشهد به دلیل ویژگی ها و شرایط خاص خود همواره نیازمند تغییر و تحول و پویایی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: به مشهد باید با نگاهی ملی نگریست زیرا این شهر متعلق به جهان تشیع است و باید در همه ابعاد ارتقا پیدا کند.

آرین منش گفت:‌ مشهد یک شهر تاریخی با سابقه و تمدن درخشان است و وجود حضرت امام رضا(ع) بزرگ‌ترین نعمت این شهر محسوب می‌شود که آن را به پایتخت معنوی جهان اسلام مبدل کرده است، مشاهیر بزرگ شرق کشور و بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان تشیع همه در استان خراسان رضوی قرار دارد که این موارد باعث توجه ویژه به مشهد می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه ارتقای فرهنگی شهرهایی همچون مشهد مقدس نیازمند اعتبارات و توجه ویژه است، گفت: تصویب بودجه فرهنگی در سال‌های اخیر از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بوده و روند صعودی داشته است، اما متاسفانه در عمل عدم تخصیص بودجه برابر آنچه تصویب شده است برای دستگاه های فرهنگی مشکل ساز شده و عقب ماندگی در تخصیص بودجه به دستگاه های فرهنگی موجب اختلال در کار آنها شده است.

آرین منش درخصوص چگونگی هزینه کرد بودجه فرهنگی سال گذشته در حوزه انتخابیه خود گفت: سال گذشته بودجه ای تحت عنوان ارتقاء شاخص های فرهنگی استان ها به همه استان ها اختصاص یافت که چارچوب هزینه کرد آن مشخص نبود و ما را با چالش مواجه کرد زیرا این بودجه عنوان کلی داشت که شامل همه فعالیت های فرهنگی می شد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در خصوص چگونگی بودجه دستگاه های فرهنگی در سال آینده تصریح کرد: بودجه دستگاه های فرهنگی از سال آینده باید عملیاتی باشد و موارد مصرف بودجه و نتایج مورد انتظار دقیقا مشخص گردد تا اینگونه بتوان عملکرد دستگاه های فرهنگی را مورد ارزیابی قرار داد و دیوان محاسبات نیز امکان نظارت بر هزینه کرد بودجه را داشته باشد.

۱۳۸٩/۱٢/٧ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: اجتماعی