نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از افزایش 25 درصدی بودجه فرهنگی در لایحه بودجه سال 1390 خبر داد.

"جواد آرین منش" در گفت‌وگو با خانه ملت، ضمن اشاره به رشد بودجه فرهنگی کشور در سال آینده، تأکید کرد: بودجه فرهنگی کشور در سال جاری 5 هزار و 500 میلیارد تومان بوده است که این رقم در بودجه سال آینده، به 6 هزار و 800 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم مشهد و کلات از بررسی کلیات لایحه بودجه سال 90، در جلسه امروز عصر کمیسیون فرهنگی خبر داد و گفت: در جلسه امروز عصر کمیسیون فرهنگی بندهای فرهنگی لایحه بودجه 90 مرور شد. همچنین گزارش حوزه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و گزارش دیوان محاسبات، درمورد بودجه سال جاری و پیشنهادهای این مراکز برای بودجه سال آینده ارائه شد.

آرین منش با اشاره به ادامه بررسی لایحه بودجه 90 در روزهای آینده، اظهار داشت: به طور کلی در آیین نامه برای بررسی بودجه ازسوی نمایندگان و کمیسیون های تخصصی، مدت زمان 15 روز پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: رأی مجلس بر این است که بررسی بودجه 90 در مدت زمانی کوتاه تر از حد تعیین شده در آیین نامه، یعنی حداکثر 12 روز انجام شود.

آرین منش در پایان توضیح داد: لایحه بودجه در مجلس دچار تغییرات اساسی نمی‌شود و حداکثر تغییرات اعمال شده از سوی مجلس، حدود 5 درصد خواهد بود.

بررسی لایحه بودجه سال 1390 از صبح روز شنبه 7 اسفندماه آغاز شده است. امروز اولین جلسه تخصصی کمیسیون فرهنگی مجلس، برای بررسی بندهای ارجاعی مربوط به مسائل فرهنگی برگزار شد.

۱۳۸٩/۱٢/٩ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: اقتصادی