نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نمایش زیبایی‌های دینی برای مردم به خصوص نسل جوان را به منظور جهت‌دهی فکری جامعه به سمت دین‌باوری و خداباوری، از وظایف فعالان حوزه سینما و تلویزیون دانست.

"جواد آرین منش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، بر لزوم تولید فیلم‌هایی با مضامین مذهبی و دینی تاکید کرد و گفت: استفاده از هنرمندان متعهد و تولیدکنندگان توانمند، سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش فکری فعالان این حوزه، اختصاص سرمایه برای تولیدات سینمایی و تلویزیونی و استفاده از سوژه‌های جدید و جذاب برای برای طرح ارزش‌های ناب دینی از اقدامات ارزشمند در حوزه سینما و تلویزیون است.

نماینده مشهد و کلات مسجد را پایگاه همیشگی انتقال ارزش‌های دینی عنوان کرد و افزود: هرچند امروز از رسانه‌های جدید برای ترویج پیام‌های مذهبی استفاده می شود اما نباید ابزار‌ها و تریبون‌های سنتی انتقال و ترویج پیام‌های مذهبی و دینی را حذف کرده یا نادیده بگیریم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تکیه به ارزش‌های دینی جامعه را از ابتلا به برخی مشکلات مصون خواهد کرد، خاطرنشان ساخت: فراگیر شدن و گسترش روز افزون اینگونه رسانه‌های دیداری و شنیداری ما را ناگزیر به استفاده از این ابزار‌ها کرده است، با این وجود باید نوعی هماهنگی بین رسانه‌های نوین و سنتی وجود داشته باشد.

آرین منش تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که توجه به مفاهیم دینی در تمام رسانه‌ها در اولویت‌ و صدر سایر فعالیت‌ها قرار گیرد.

۱۳۸٩/۱٢/۱۱ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی