نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه کارکرد کمیسیون متبوعش در حوزه نظارت طی یک ساله اخیر بسیار نظام‌مند و همه جانبه بوده ‌است، خاطر نشان ساخت: در حوزه فرهنگ نیاز به نظارت بیش از قانون‌گذاری احساس می شود.

"جواد آرین منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن تقسیم بندی حوزه وظایف کمیسیون فرهنگی به دو بخش نظارت و قانون‌گذاری، اظهار داشت : کارکرد کمیسیون فرهنگی مجلس  در حوزه نظارت طی یک ساله اخیر بسیار نظام‌مند و همه جانبه بوده ‌است.

نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به تلاش همه‌ جانبه کمیسیون فرهنگی برای نظارت بر دستگاه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و نهادهای مرتبط، تصریح کرد: اعمال نظارت کمیسیون فرهنگی بر بخش‌های فرهنگی کشور از ابعاد مختلفی صورت گرفته است و کمیسیون درنشست‌های مشترکی که در طول سال با مدیران فرهنگی داشته است، به بررسی عملکرد دستگاه فرهنگی، بررسی بودجه سالانه این دستگاه‌ها و پیگیری مستمر برنامه‌های آنها پرداخته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به نحوه عملکرد کمیسیون فرهنگی در بخش قانون‌گذاری اشاره کرد و گفت: در حوزه قانون‌گذاری، تعداد قوانینی که در کمیسیون فرهنگی تصویب شده است، کمتر از تعداد قوانین تصویب شده در دیگر کمیسیون‌هاست که این امر، به ماهیت کار فرهنگی برمی‌گردد.

وی افزود: ما در حوزه فرهنگ با خلأهای قانونی کمتری روبرو هستیم و در این حوزه، نیاز به نظارت بیش از قانون‌گذاری احساس می شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی از آغاز رایزنی‌ها برای بررسی چند قانون مهم حوزه فرهنگی در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری برای تصویب "قانون جامع رسانه‌ها" کار مشترکی با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شده است که امیدواریم در سال آینده شاهد نتایج مثبت این قانون باشیم.

آرین منش تاکید کرد: همچنین بررسی "قانون جامع نحوه اداره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی" و قانون "پیوست فرهنگی طرح‌های مهم" که جزء تأکیدات مقام معظم رهبری است، در سال جاری آغاز شده و مقدمات تصویب این قوانین مهیا شده است.

۱۳۸٩/۱٢/۱٦ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی