نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه شورای سیاستگذاری سازمان امر به معروف و نهی از منکر تشکیل می شود اظهار داشت: مجلس از طریق وزرایی که عضو شورای سیاست گذاری سازمان امر به معروف ونهی از منکر است بر این سازمان نظارت می کند.

"جواد آرین منش" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درباره طرح سازمان شدن امر به معروف و نهی از منکر که از سوی کمیسیون شوراها تصویب و برای بررسی به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده شده است گفت:طرح تصویب شده به این صورت است که امر به معروف و نهی از منکر تبدیل به سازمان شود و رئیس آن با نظر مقام معظم رهبری انتخاب شود و وزیران وزارتخانه ها و روسای سازمان های ذیربط عضو شورای سیاست گذاری این سازمان باشند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در خصوص چگونگی نظارت مجلس بر اجرای امر به معروف  و نهی از منکر که در اصل هشتم قانون اساسی بر آن تاکید شده است گفت: وزیرانی که در شورای سیاست گذاری این سازمان عضو خواهند شد مسئولیت هایی دارند  و از آنجا که وزیر در برابر مجلس پاسخگو است  بنابراین مجلس به صورت غیر مستقیم امکان نظارت بر این سازمان  را دارد که از شرایط فعلی که با خلاء قانونی مواجه هستیم به مراتب بهتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه موضوع امر به معروف و نهی از منکر یک موضوع صد درصد دولتی نیست اظهار داشت: همه مردم در اجرای این فریضه مسئول هستند و همه خانواده ها و دستگاه های اجرایی باید در این امر مشارکت داشته باشند.

آرین منش در خصوص  وزرایی که در این سازمان عضو می شوند گفت:این سازمان شورای سیاست گذاری خواهد داشت که کارهماهنگی امور را انجام می دهد و تعدادی از وزیران و روسای سازمان ها از جمله وزیر آموزش و پرورش، وزیرارشاد، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و...عضو آن شورای سیاست گذاری هستند.

۱۳۸٩/۱٢/۱٧ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: سیاسی