خبرگزاری بین المللی زنان : آرین منش با اشاره به این نکته که نامگذاری روز زن را بسیاری از متولیان آن با اهداف از پیش تعیین شده نامگذاری کرده اند گفت : ترویج نگاه و فرهنگ غربی به زن دلیل بر نامگذاری روز زن است .

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری زنان ؛  جواد آرین منش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار وفا با اشاره به اینکه اگر در جامعه غربی روزی به نام زن نامگذاری می شود قطعا هدفش ترویج نگاه فرهنگ غربی به زن است افزود : البته در جامعه اسلامی هم روزی بنام زن نامیده می شود که هدف اشاعه فرهنگ و تعریفی که جامعه اسلامی به زن دارد را مورد توجه قرار می دهد .

وی در ادامه با بیان اینکه در جامعه اسلامی ارائه الگوی متعالی از زن به جامعه جهانی هدفی والاست افزود : ما باید در ترویج نامگذاری های جهانی دقت و معادلات لازم را مد نظر داشته باشیم و اگر قرار است روز جهانی زن را بزرگ بداریم باید در چهارچوب الگوی بومی و اصیل اسلامی خویش قدمی برداریم.

آرین منش ضمن تاکید بر اینکه فرهنگ غرب علی رغم شعارهای دفاع از حقوق زن ، نگاهی ابزاری به زن دارد گفت : این مدعیان حقوق زنان در عمل زن را ابزاری در خدمت شهوترانی مردان و پیشبرد اهداف فرهنگی ، هنری و سینمایی خود قرارداده اند ، چه بسا که از مسائل جنسی و جاذبه جنسی در فرهنگ غربی برای فروش کالاهای تبلیغاتی و فیلم های سینمایی بهره می گیرند .

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان با بیان اینکه هیچ گاه به وجود واقعی زن در این کشورها توجه نشده است هشدار داد : باید مراقب بود تا فرهنگ متعارض در جامعه ما در لابه لای نامگذاری های جهانی غرب اشاعه نیابد و برعکس می بایست چنین روزهایی را فرصتی برای ارائه الگوهای برجسته خودمان به جهان امروز که تشنه آگاهی از فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی است بدانیم .

۱۳۸٩/۱٢/۱۸ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی