خبرگزاری فارس: نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه بودجه سال 90 حق استان خراسان رضوی تضعیف شده است.

جواد آرین‌منش در مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در جمع خبرنگاران در رابطه با بودجه اختصاص یافته به خراسان رضوی اظهار داشت: در رابطه با اعتبارات اختصاص یافته استان خراسان پیگیری‌هایی انجام شده و مذاکراتی در مجلس صورت گرفته‌ و از دولت درخواست‌هایی شده است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در حال بررسی لایحه بودجه سال 90 بوده و همچنین به دنبال تغییراتی در بودجه اختصاصی خراسان رضوی است.
وی در ادامه افزود: در صورتی که این امکان فراهم نشود، در صورت امکان دولت از اختیارات و اعتبارات متمرکز دولت جبران می‌کند.

*اختصاص 88 میلیارد تومان به بودجه زیارت استان
آرین‌منش درباره بودجه فرهنگی خراسان رضوی گفت: برای بودجه زیارت امام رضا (ع) 88 میلیارد تومان اختصاص یافته‌ و 85 میلیارد تومان بودجه ارتقای شاخص‌های فرهنگی استان خراسان است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با بودجه زیارت گفت: پیشنهاد نمایندگان به دولت تفکیک بودجه زیارت از بودجه فرهنگی استان خراسان است.
وی با اشاره به اینکه داشتن ردیف جداگانه بودجه از ثبات بیشتری برخوردار خواهد بود، افزود: در این صورت اعتبارات در مسیر اجرای بند 12 قانون برنامه پنجم توسعه، بهتر عمل و محقق می‌شود که این اعتبارات صرف توسعه زیارت و توسعه فرهنگی می‌شود.
وی گفت: سهم بودجه عمرانی در سال 90 نسبت به سال گذشته افزایش داده شده است و اگر نهایی شود توسعه عمران و ساخت و سازهای کشور افزایش می‌یابد و موجب اشتغال‌زایی و رونق در کسب و کار می‌شود.
آرین‌منش در رابطه با تاخیر تصویب بودجه سال 90 اظهار داشت: مجلس به دولت مجوزی می‌دهد تا بودجه فروردین مشابه سال جاری انجام شود و از ابتدای اردیبهشت قانون بودجه مصوب 90 اجرا شود.
وی ادامه داد: بخشی از تاخیر لایحه بودجه 90 ناشی از برنامه توسعه پنجم بوده است ولی سال آینده باید آذر ماه لایحه بودجه به مجلس ارائه شود و مجلس نیز تا قبل از اسفند ماه تصویب کند.

۱۳۸٩/۱٢/٢۳ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: اقتصادی