نایب رییس کمیسیون فرهنگی، مجلس هشتم را در حوزه قانونگذاری و نظارت از موفق‌ترین مجالس کشور دانست و تاکید کرد: این مجلس با تصویب قوانین راه‌گشا و موثر، گام‌های بلندی در جهت توسعه زیرساخت‌های قانونی و نرم‌افزاری برداشته است.

 

"جواد آرین منش" در گفتگو با خانه ملت در ارزیابی عملکرد مجلس هشتم، گفت: من در مجموع مجلس هشتم را از جمله مجالس موفق کشور ارزیابی می‌کنم و معتقدم که این مجلس توانسته با قوانین راه‌گشا و موثر خود، گام‌های بلندی در جهت توسعه زیرساخت‌های قانونی و نرم‌افزاری بردارد.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: مجلس با مواضع هوشمندانه‌اش در برابر استکبار جهانی، نقش بسیار موثری در خنثی سازی توطئه‌های دشمن داشته و با حمایت از دولت دهم توانسته گام‌های بلندی در جهت توسعه کشور بردارد.

 

وی درباره میزان عملیاتی شدن مصوبات مجلس نیز توضیح داد: تردیدی نیست که همه قوانین مصوب مجلس اجرا نشده است اما همان مقدار که اجرا شده، قوانین موثر و راهگشایی بوده و البته مجلس انتظار دارد که دولت قوانین را به طور تمام و کمال به اجرا بگذارد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس مصوبات اجرایی نشده مجلس را به دو بخش تقسیم کرد و افزود: دسته‌ای ازاین قوانین ممکن است به گونه‌ای بوده باشد که اجرای آن با موانع و دشواری مواجه بوده که این دسته می‌تواند با پیشنهاداتی که دولت ارائه می‌کند، مورد بازنگری قرار گیرد و دسته دیگر قوانین اجرایی نشده به دلیل کوتاهی‌های دولت است که امیدواریم آن بخش هم با توجه بیشتر دولت مرتفع شود.

آرین منش در پاسخ به این سوال که مجلس هشتم در عرصه نظارت موفق‌تر عمل کرده یا قانون‌گذاری، گفت: مجلس هشتم در مقایسه با مجالس گذشته، از حیث نظارتی موفق‌تر بوده است.

وی تصریح کرد: تشکیل حوزه معاونت نظارت، برگزاری اجلاس‌هایی در حوزه نظارت و ارائه راهکارهای جدید برای تقویت بعد نظارتی مجلس، نشان دهنده موفقیت بیشتر مجلس هشتم در مقایسه با مجالس گذشته در حوزه نظارتی است اما هنوز نظارت مجلس کامل نشده است.

 

وی نقطه عطف مجلس هشتم را تصویب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اعلام و اظهار کرد: تصویب قوانینی مثل قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از جمله اقدامات بسیار مثبت و درخشان مجلس هشتم محسوب می‌شود.

 

آرین منش درباره فعالیت سال آینده مجلس هشتم گفت: سال آینده در کارنامه مجلس سال بسیار درخشانی خواهد بود زیرا هر یک از کمیسیون‌های مجلس یک قانون مهم را به سرانجام  می‌رسانند و به صحن علنی مجلس ارائه می‌دهند که قوانین بسیار راهگشا و موثری است.

 

۱۳۸٩/۱٢/٢٤ساعت ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: سیاسی