' جواد آرین منش' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری حمهوری اسلامی افزود: درست است که بودجه هر سال قبل از آغاز سال باید به دولت ابلاغ شود اما با توجه به ایجاد شرایط خاص برای بررسی بودجه در سال جاری، این تصمیم مجلس اقدامی منطقی است.
وی گفت: لایحه بودجه سال 90 به عنوان ابزار محقق کردن بخشی از اهداف تعیین شده در برنامه پنجم توسعه از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است.
این نماینده مجلس ادامه داد: بررسی کارشناسی و دقیق لایحه بودجه از نیازهای فوق العاده مهم است که در زمان کمی که برای بررسی در نظر گرفته شد، محقق نمی شد.
وی افزود: به این ترتیب موافقت نمایندگان با طرح دوفوریتی تمدید بودجه سال 89 در ماههای فروردین و اردیبهشت و دادن مجوز به دولت برای هزینه کرد 15 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای ناشی از فروش نفت و غیره، با دو هدف تسهیل اداره امور کشور برای دولت و ایجاد زمان کافی برای بررسی کارشناسی لایحه بودجه سال 90 صورت گرفته است.
او گفت: هر چند این اقدام ناگزیرانه است و در کشور هم سابقه نداشته اما راهکاری منطقی برای مدیریت وضعیتی محسوب می شود که پیش آمده است.
آرین منش در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم مجلس در روند اداره امور کشور مشکل ایجاد نخواهد کرد نیز اظهارد اشت: عمده فعالیتهای دولتی در نیمه نخست فروردین ماه تقریبا تعطیل است و در نیمه دوم فروردین و در طول اردیبهشت ماه نیز دولت می تواند با توجه به مصوبه مجلس اقدام به مدیریت امور نماید.
وی افزود: لذا این روند هیچ مشکلی را برای دولت و کشور موجب نمی شود لذا امیدواریم در سال آینده با توجه به کافی بودن زمان بررسی کارشناسانه لایحه بودجه سال 90، شاهد مطلوبیت در کیفیت بودجه باشیم.

۱۳۸٩/۱٢/٢٦ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: اقتصادی