هنرمندان حوزه هنری می‌توانند زمینه پیشرفت جامعه را فراهم کرده و کشور را به سمت جبران عقب‌ماندگی و دستیابی به آرمان‌های انقلاب و امام راحل هدایت کنند.

به گزارش ایسنا، جواد آرین‌منش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری تاکید کرد: تحقق شعارهای سالانه و نامگذاری سال‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیازمند مقدمات و الزامات اجرایی آن است.

وی افزود: نخستین اقدام برای تحقق شعار سال90 این است که مفهوم شعار جهاد اقتصادی تبیین شود.

وی با بیان اینکه ‌یکی از الزامات تحقق شعارهای سالانه فرهنگ سازی است، افزود: فراهم کردن زمینه‌های فکری و فرهنگی یکی از مهمترین اقدامات برای تحقق شعار جهاد اقتصادی است.

آرین‌منش ادامه داد: در فرهنگ‌سازی، گروهی که بیش از دیگران می‌توانند در فراهم کردن زمینه فکری و فرهنگی و تحقق شعار جهاد اقتصادی موثر باشند، هنرمندان هستند.

وی افزود: این هنرمندان کسانی هستند که مفهوم جهاد را به درستی می‌شناسند و اعتقاد راسخ به جهاد دارند و جهاد اقتصادی را یک اقدام ارزشی،‌ معنوی و الهی می‌دانند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوزه هنری یک نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است،‌تصریح کرد: حوزه هنری محل تجمع هنرمندان متعهد جهادی و کسانی است که دوران جنگ را به خوبی تجربه کردند و مفهوم جهاد را به خوبی درک می‌کنند.

آرین منش ادامه داد: هنرمندان این مرکز می‌توانند به خوبی پیام جهاد اقتصادی را به مردم و آیندگان منتقل کنند.

وی اظهار داشت:آنان دارای تجارب گران سنگی هستند که با بهره‌گیری از این تجربیات به راحتی می‌توان به اهداف از پیش تعیین شده جهاد اقتصادی دست یافت

۱۳٩٠/۱/۱٠ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی