نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: هنر شهید آوینی این بود که همواره در خدمت ارزش‌های دینی قرار داشت.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: شهید آوینی، شهیدی بسیجی، متعهد، متخصص و نمادی از یک هنرمند با اخلاص بود.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: شهید آوینی توانست با ایثارگری خود در خط مقدم جبهه و انعکاس واقعیت‌های دفاع مقدس به مردم و نسل آینده رسالت زینب گونه‌ای را در انتقال پیام انقلاب اسلامی و شهدای راه آزادی را ایفا کند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همزمانی سالروز شهادت شهید آوینی با تبریک ولادت حضرت زینب، تصریح کرد: این تقارن و همزمانی به مفهوم ایفای یک رسالت مشترک تلقی می‌شود، همچنان که حضرت زینب پیام‌آور نهضت عاشورا بود، شهید آوینی نیز با هنر و قلم خود انعکاس دهنده پیام رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس بود.
آرین‌منش تاکید کرد: سالروز شهادت شهید آوینی، روز هنر انقلاب اسلامی نامیده شده است و هنر شهید آوینی در خدمت ارزش‌های دینی قرار داشت.
وی افزود: امروز در خاورمیانه و جهان اسلام خیزشی صورت گرفته و انقلاب اسلامی به عنوان یک الگوی تمام عیار مورد توجه آزادی خواهان مسلمان جهان قرار گرفته است و در چنین شرایطی ما نیازمند شخصیت‌هایی همچون شهید آوینی هستیم تا با قلم و هنر خود پیام انقلاب اسلامی را به اکثر نقاط جهان برسانند و انتقال دهند.
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: هنرمند متعهد کسی است که با قلم، زبان و هنر خود پیام ارزشمند الهی را انعکاس بدهد و امروز ما در جامعه هنری امان نیازمند شهید آوینی های فراوانی هستیم تا در غالب هنر پیام رسان خون شهیدان انقلاب اسلامی باشیم.

۱۳٩٠/۱/٢۱ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی