نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس روزآمدی و ارتقای شاخص‌های کیفی مطبوعات را ضروری دانست و تاکید کرد: فضای مطبوعاتی کشور باید پویاتر، فعال‌تر و توانمندتر از چیزی باشد که امروز در جامعه شاهد آن هستیم.

"جواد آرین منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت فضای مطبوعاتی کشور را دچار نارسایی‌های متعدد دانست و گفت: نارسایی‌هایی در مطبوعات کشور وجود دارد و بسیاری از مطبوعات و رسانه‌های چاپی کشور در سال‌های اخیر به روزمرگی و ایستایی مبتلا شده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با تأکید بر تأثیرات مهم مطبوعات در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه، تصریح کرد: فضای مطبوعاتی کشور باید پویاتر و توانمندتر از چیزی باشد که امروز در جامعه شاهد آن هستیم، در همین راستا مطبوعات باید با ارتقای سطح کیفی شاخص‌های اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی، فضای منفعل مطبوعاتی کشور را متحول کنند.

وی روزآمدی و ارتقای شاخص‌های کیفی مطبوعات را ضروری دانست و گفت: لازمه تحول و پویایی مطبوعات کشور، انسجام و تحرک قدرتمند و توجه ویژه به انتظارات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

آرین منش با اشاره به تغییر و تحولات در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: نمی‌توان درباره ساختار جدید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زودهنگام قضاوت کرد، بلکه باید برای مدتی عملکرد این معاونت را در حوزه مطبوعات با دقت بررسی کنیم تا ببینیم این معاونت می‌تواند انتظارات مردم و مجلس و مطبوعات را فراهم کند یا خیر.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی عملکرد معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختار پیشین را ضعیف ارزیابی کرد و ادامه داد: یکی از مهم‌ترین انتظارات مجلس و کمیسیون فرهنگی از معاونت مطبوعاتی، همکاری در تهیه قانون جامع رسانه‌ها بود که متأسفانه تاکنون هیچ اقدام عملیاتی و قابل دفاعی در راستای تحقق این قانون ازسوی معاونت مطبوعاتی انجام نگرفته است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به تغییرات معاونت مطبوعاتی در چند ماه اخیر، عملکرد این معاونت بهبود یابد و بتواند انتظارت جامعه مطبوعات و سایر نهادهای مرتبط با مطلوعات را برآورده کند.

۱۳٩٠/۱/٢۳ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی