نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل برگردانده شدن طرح نظارت نمایندگان بر عملکرد مجلس، تمام عیار نبودن و نداشتن جامعیت بود.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: دلیل برگردانده شدن طرح به کمیسیون مربوطه تمام عیار نبودن آن بود، به عنوان مثال در حوزه‌های انتخابیه که وکلای مردم برای حل مشکلات موکلان خود برخی اقدامات را انجام می‌دهند، در این مورد کمی دست نمایندگان بسته می‌شد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همیشه فرمایشات رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب بوده و نمایندگان نیز بر کارگشا بودن نظرات ایشان هم عقیده هستند بنابراین با این پشتوانه بعد از تصویب بودجه، اجرای این طرح نیز در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و به تصویب می‌رسد.
وی ادامه داد: البته این طرح باید ضمن برخورداری از پختگی بالا، با یک کار کارشناسی دنبال شود تا بتواند نتایج مطلوبی را برای همگان در برداشته باشد.
آرین‌منش اظهار داشت: اجرای طرح نظارت نمایندگان بر عملکرد خود موجب قرار گرفتن مجلس شورای اسلامی بر جایگاه اقتدار می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با توجه به نظر مساعد مقام معظم رهبری بر اجرای طرح نظارت نمایندگان بر عملکرد مجلس، اجرای این طرح سبب تقویت جایگاه نمایندگان و جلوگیری از وارد شدن آسیب و خدشه به کار وکلای ملت است.
وی تصریح کرد: نظارت بر نمایندگان از اموری است که در راستای بهبود عملکرد و افزایش کارآمدی مجلس، نقش بسیار مؤثری را ایفا می‌کند و تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه موجب شد مجلس به این مهم توجه ویژه‌‌ای کرده و طرح نظارت بر امور نمایندگان تهیه شده و به مجلس تقدیم شود.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اجرای این طرح جزو مهم‌ترین مسائل جاری کشور است و تصویر طرح نظارت نمایندگان بر عملکرد مجلس در راستای قانون‌گذاری و در راس بودن مجلس است.
وی تاکید کرد: طرح از مدت‌ها پیش تهیه و تنظیم شده و با استقبال نمایندگان و وکلای ملت همراه بود اما برخی از بندهای آن با اشکالاتی همراه بود و جامع و کامل نبود، بنابراین برای اصلاح این بندها به کمیسیون مربوطه برگردانده شد تا با بررسی بیشتر و برطرف شدن ابهامات در صحن علنی بررسی شود.

۱۳٩٠/۱/٢٧ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: سیاسی