نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار هوشمندی وزارت ارشاد و برخورد جدی با رفتار توهین‌آمیز دولت انگلیس در جلوگیری از حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب لندن شد و تاکید کرد: این اقدام دولت انگلیس مطمئنا با اغراض سیاسی صورت گرفته است.

 

"جواد آرین منش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به کارشکنی دولت انگلیس در جلوگیری از حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب لندن، پشت صحنه تمامی حرکت‌های به ظاهر فرهنگی انگلیس را استعماری دانست و گفت: حرکت‌های به ظاهر فرهنگی و هنری استعمار پیر، در جهت پیاده سازی اهداف سیاسی او در غالب‌های مختلف است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس  آثار ضد استعماری ناشران ایرانی را  خاری در چشم استکبار جهانی دانست و تصریح کرد: برخورد‌ حذفی دولت انگلستان در جلوگیری از حضور کشور‌های آزادی خواه و مستقل با هدف عدم گسترش کتب و آثاری است که به افشاگری ماهیت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی می‌پردازد.

وی هوشمندی وزارت ارشاد برای برخورد با این مسائل را ضروری توصیف و تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با این برخورد‌ها باید سیاست‌هایی را عملی و اجرا کند که اقتدار و عزت ایرانیان و جمهوری اسلامی زیر سوال نرود.

آرین منش انجام اقدامات مشابه و حذف حضور ناشرین انگلیسی با اهداف توطئه‌گری را الزامی عنوان کرد.

نمایشگاه کتاب لندن ۲۲ تا ۲۴فروردین ماه سال جاری در لندن برگزار شد که انگلستان در پاسخ ویزای ناشران ایرانی با نامه‌ای توهین آمیز هدف حضور ایرانیان را در انگلستان مسائلی جزحضور در نمایشگاه عنوان و آن‌ها را متهم به قصد سکونت دائمی و عدم بازگشت به ایران پس از اتمام نمایشگاه کرد.

۱۳٩٠/۱/٢۸ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: سیاسی