نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس بر ضرورت رفع مظلومیت از بخش فرهنگ و هنر تاکید کرد و درباره معافیت مالیاتی هنرمندان خاطر نشان ساخت: امیدواریم چنین برنامه‌هایی جنبه عملیاتی پیدا کند و از حالت شعاری خارج شود.

 

"جواد آرین‌منش" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص ضرورت معافیت مالیاتی برای هنرمندان گفت: اصحاب فرهنگ و هنر در سال‌های گذشته در کشور ما مظلوم واقع شده‌اند؛ البته در سال‌های اخیر با تاکیدات و توصیه‌های رهبر انقلاب مبنی بر رفع مظلومیت از بخش فرهنگ و هنر، شاهد جهشی در بودجه و اعتبارات فرهنگی هستیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با بیان اینکه این اعتبارات در سال‌های گذشته محقق نشد، افزود: شاخصی تحت عنوان ارتقای شاخص فرهنگی استان‌ در بودجه فرهنگی استان‌ها در نظر گرفته شده بود که متاسفانه بخش قابل ملاحظه‌ای از این اعتبارات در سال‌های گذشته محقق نشد اما رویکرد مثبتی در مجلس و دولت در جهت حمایت از بخش فرهنگ هنرمندان و اصحاب رسانه وجود دارد و امیدواریم برنامه‌های حمایتی از هنرمندان نظیر معافیت مالیاتی جنبه عملیاتی پیدا کند و از حالت شعاری خارج شود.

وی با اشاره به این مطلب که آنچه در جهت کاهش درآمدهای دولتی باشد، باید در قالب لایحه به مجلس بیاید،‌ اظهار کرد: باید در جهت تحقق برنامه‌هایی از قبیل معافیت مالیاتی هنرمندان، منتظر ارائه لایحه به مجلس باشیم؛ زیرا مواردی که هزینه‌هایی را برای دولت ایجاد خواهد کرد و در جهت کاهش درآمدهای دولتی باشد، قاعدتا باید در قالب لایحه به مجلس بیاید.

آرین‌منش تصریح کرد: مجلس و کمیسیون فرهنگی به طور قطع از طرح‌ها و لوایحی که حرکت‌های فرهنگی و هنری و تسهیلاتی را برای هنرمندان و تولیدکنندگان و خبرنگاران ایجاد کند، حمایت می‌کند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اختصاص این مصوبه در راستای معافیت مالیاتی سینماگران و ضرورت تعمیم آن به هنرمندان سایر رشته‌های هنری گفت: این امکان وجود دارد که اگر چنین لایحه‌ای از سوی دولت ارائه شود، در مجلس به هنرمندان سایر رشته‌ها نیز تعمیم داده شود.

۱۳٩٠/۱/٢۸ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی