نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی پیش‌نویس طرح قانون جامع رسانه‌ها در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس پیش نویس اولیه طرح قانونی نظام جامع رسانه‌ها را آماده کرد تا پس از تکمیل آن را به صحن علنی مجلس بیاورد.

"جواد آرین منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت درباره جلسه امروز - یکشنبه 28 فروردین ماه -  کمیسیون فرهنگی مجلس که با محوریت تدوین قانون جامع رسانه‌ها برگزار شد، گفت: به منظور رفع خلاءهای قانونی در حوزه رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های نوین، کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حال تهیه طرح قانونی نظام جامع رسانه‌های همگانی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس درخصوص محتوای این طرح اظهار کرد: در چارچوب اولیه این طرح به تعریف رسانه‌های همگانی و انواع آن پرداخته شده و گونه‌های مختلف رسانه‌ها نظیر رسانه‌های مسلسل(نشریاتی که روزانه منتشر می شود)، برخط (آن لاین)، موردی، محلی و بین‌المللی تعریف شده است.

وی به بخش‌های دیگر این قانون اشاره کرد و افزود: مبحث رسالت رسانه‌ها، اصول اخلاقی حرفه‌ای، سازمان نظام رسانه‌ای، شورای عالی نظام رسانه‌ای، چگونگی نظارت، حمایت و هدایت رسانه‌ها، چگونگی تاسیس رسانه‌ها، حقوق و تکالیف رسانه‌ها و همچنین مسوولیت‌های مدنی، کیفری و انتظامی در بخش‌های بعدی این قانون مورد توجه قرار گرفته است.

آرین‌منش اعلام کرد: کمیته تخصصی تدوین طرح قانونی نظام جامع رسانه‌ها مرکب از دو عضو کمیسیون فرهنگی، مشاور رسانه‌ای کمیسیون و جمعی از کارشناسان و صاحب نظران رسانه‌ای با استفاده از اقدامات علمی صورت گرفته است و در حال تهیه طرح مذکور هستند.

وی خاطرنشان ساخت: ظرف یک ماه آینده طرح قانونی نظام جامع رسانه‌ها در کمیسیون فرهنگی مطرح خواهد شد و سپس مراحل قانونی آن در مجلس طی می‌شود.

۱۳٩٠/۱/٢٩ساعت ۸:٥٤ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: فرهنگی