عضو کمیسیون اصل 44 مجلس واگذار نشدن باشگاه های استقلال و پیروزی به بخش خصوصی را به دلیل اقتصادی نبودن این اقدام و روشن نبودن صورت های مالی دانست.

 

"جواد آرین منش" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به حضور "علی سعیدلو" در کمیسیون اصل44  مجلس که - دوشنبه 29 فروردین ماه- صورت گرفت، گفت: جلسه امروز به گزارش آقای سعیدلو درباره ورزش و چگونگی روند اجرایی شدن اصل 44 در دستگاه ورزش اختصاص داده شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: طبق قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، تربیت بدنی موظف شده است نسبت به واگذاری سه موسسه و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و باشگاه‌های پیروزی و استقلال تا پایان سال 89 به بخش خصوصی اقدام کند، که این امر به دلیل مشکلات و موانع متعدد از جمله عدم اقتصادی بودن، روشن نبودن صورت های مالی و برخی ابهامات قانونی تاکنون محقق نشده است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: باشگاه‌های پیروزی و استقلال در گذشته به عنوان موسسه فرهنگی ورزشی دولتی بوده است که از سال 1387 به صورت شرکت سهامی خاص درآمده و از آنجا که سهام این شرکت‌ها دولتی است و از سوی دیگر نیز در سال 1383 هیئت وزیران بر واگذاری صددرصد باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به روش مزایده تاکید داشته است و لازم است تا تکلیف این باشگاه‌ها از حیث واگذاری مشخص شود.

آرین منش همچنین از در حال بررسی بودن طرح جامع نظام باشگاه داری در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.

۱۳٩٠/۱/۳٠ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: اجتماعی