عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با توجه به تعیین 12 اسفند به عنوان روز برگزاری انتخابات مجلس نهم، یادآور شد: گروه‌های اصولگرا از شروع سال جدید تحرک خود را برای ورود به عرصه انتخابات آغاز کرده‌اند.

"جواد آرین‌منش" در گفت‌و‌گو با خبرنگا خانه ملت راجع به تعیین زمان انتخابات از سوی وزارت کشور، گفت: از آنجا که هفتم خرداد سال ۹۱ مجلس نهم شروع به کار خواهد کرد سه ماه پیش از آن تاریخ باید انتخابات مجلس برگزار شود تا فرصت انجام مرحله دوم انتخابات در برخی مناطق وجود داشته باشد.
نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درباره وظیفه تشکل‌های سیاسی در ایجاد فضای پرنشاط انتخاباتی، تصریح کرد: فعالیت احزاب لازمه تحقق دموکراسی در یک نظام مردمسالار است. اگرچه تشکل‌های سیاسی فراگیر در ایران وجود ندارند؛ اما همین احزاب و گروه‌های کوچک در ایام انتخابات با تحرک خود فضای رقابت‌ها را گرم کرده‌اند. البته این مسئله به معنای رد ضرورت پاگیری تشکل‌های فراگیر، توانمند و پاسخگو در کشور نیست.
عضو فراکسیون موتلفه اسلامی مجلس، افزود: گروه‌های اصولگرا از شروع سال جدید تحرک خود را برای ورود به عرصه انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی آغاز کرده‌اند. طیف حامی دولت در‌‌ همان روز‌های نخست نشست داشت، جبهه پیروان خط امام و رهبری اول اردیبهشت در تهران جلسه می‌گذارد، طیف قالیباف، جبهه رهپویان انقلاب اسلامی و جمعیت ایثارگران نیز هریک برنامه‌هایی را در همین رابطه دارند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار کرد: از آبان ماه سال گذشته جلساتی با هدف وحدت میان طیف‌ها و سلائق اصولگرایان انجام شد که به تشکیل کمیته سه نفر ("غلامعلی حداد عادل"، "حبیب اله عسگراولادی" و "علی اکبر ولایتی") و تدوین منشور اصولگرایی انجامید.
وی با بیان اینکه انتظار بیشتری از آن کارگروه سه نفره وجود دارد، ادامه داد: این افراد باید هرچه سریع‌تر راهکار وحدت آفرین میان گروه‌های اصولگرا را تدوین و عملیاتی کنند تا به منشور اصولگرایی جامه عمل پوشیده شود.
براساس اعلام "مصطفی محمد نجار" وزیر کشور انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه
۱۲ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

۱۳٩٠/۱/۳٠ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ توسط جواد آرین منش نظرات ()
تگ ها: سیاسی