اکران تمدن ایرانی در نمایشگاه گردشگری چین

 

عضو کمیسون فرهنگی مجلس درباره برخی از شایعات مبنی بر نبود غرفه ایران در نمایشگاه گردشگری چین، بیان کرد: حضور ایران برای شرکت در این نمایشگاه بسیار خوشحال کننده است و ما باید در این حضور، نقش موثری، در معرفی جاذبه‌های ایران داشته باشیم.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، گفت: اعلام آمادگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای حضور در این نمایشگاه، بسیار خوشحال کننده است، چرا که برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی، فرصتی برای معرفی کشورمان است، زیرا در دورانی به سر می بریم که بسیاری از کشورها در صدد هستند تا با  خدشه دار کردن ایران و فرهنگ ایرانی بتوانند قدمت و تارخچه کهن ایرانی را زیر سوال ببرند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشترکات فرهنگی بین دو کشور ایران و چین افزود: در سال‌های اخیر کشورما فعالیت‌های مشترکی را با چین برقرار کرده است که این اقدامات، ابعاد مختلفی را از لحاظ توسعه در خود جای داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با مثبت ارزیابی کردن حضور ایران در این نمایشگاه گفت: اینکه ایران توانسته یکی از شرکت‌کنندگان باشد بسیار تحسین برانگیز است، چرا که کشور چین از نظر رقابت‌های تاریخی و فرهنگی به ما نزدیک است و این امر باعث می‌شود تا در ابعاد سیاسی، فرهنگی و گردشگری توسعه و پیشرفت داشته باشیم.

وی ادامه داد: برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها هدف خاصی را در معرفی جاذبه‌های کشورهای مختلف و معرفی آثار طبیعی به مردمان یکدیگر دنبال می کنند و می‌تواند بار مفیدی را در ارتقا این گونه مباحث به دوش بکشد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: با توجه به رقابت‌ها و ویژگی‌های دو کشور در توسعه روابط فرهنگی، این نمایشگاه‌ها می‌تواند در شناخت ویژگی‌های فرهنگی مفید باشد و زمینه‌ساز توسعه روابط سیاسی فرهنگی ایران را فراهم کند.

آرین‌منش افزود: فلسفه تشکیل نمایشگاه‌‌های گردشگری، معرفی جاذبه‌ها و شناسایی آثار کشورها به یکدیگر است و با ایجاد و پیگیری یک اصول علمی می‌توان غرفه‌های موفقی را در این نمایشگاه‌ بر پا کنیم.


 

/ 0 نظر / 22 بازدید