توجه به تولیدات شبکه نمایش خانگی به اقتصاد هنر کمک می‌کند

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، ارتقای اقتصاد هنر را از‌ دستاوردهای توجه به تولیدات شبکه نمایش خانگی خواند و خواستار حمایت٬ هدایت و نظارت بر آن شد.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رشد تولیدات سینمایی و سریال‌ها برای شبکه نمایش خانگی در یکی دو سال اخیر گفت: این مساله تا حدودی توانسته اقتصاد تولیدات خانگی را به استقلال و سوددهی برساند و باید ضرورت حمایت٬ هدایت و نظارت بر این شبکه به مراتب جدی‌تر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: هدایت هدفمند در این حوزه مانع به ابتذال کشیده شدن تولیدات خواهد شد. البته این حمایت نباید تولید با قصد سودآوری کیفیت را تحت تاثیر قرار دهد.

وی ادامه داد: مسئولان فرهنگی باید تولیدکنندگان را به گونه‌ای راهنمایی کنند تا آثاری با اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در الویت قرار دهند. بنابراین ارایه کمک هدفمند در جهت تولید فیلمنامه٬ نمایشنامه و توجه به کیفیت ضروری است. 

منافع تولیدکنندگان باید به صورت اخلاقی رعایت می‌شود

آرین‌منش درباره بخش نظارتی تولیدات شبکه نمایش خانگی توضیح داد: ایجاد انواع و اقسام فروشگاه‌های غیرقانونی عرضه محصولات فرهنگی در اقصی نقاط شهرها ، به ویژه در حاشیه کلانشهرها٬ آشفته‌بازاری را به وجود آورده است؛ لذا اعمال نظارت دقیق‌تر بر این مراکز فروش غیر قانونی، یک ضرورت جدی و انکارناپذیر است و باید از توزیع آثار غیرقانونی٬ تولیدات شبکه‌های خارجی و یا رسانه‌های ضد انقلاب خارجی جلوگیری کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان به کاهش خرید کپی‌های غیرمجاز از آثار و یا دانلود غیرقانونی اشاره کرد و آن را کمکی به اقتصاد هنر دانست. به گفته وی باید در این عرصه به فرهنگسازی بپردازیم تا مردم به سمت و سوی آثار غیرقانونی نروند.

وی تصریح کرد: با این‌که قانون کپی‌رایت در کشور وجود ندارد٬ اما منافع تولید کنندگان باید به صورت اخلاقی مورد توجه قرار گیرد و خوشبختانه این موضوع تدریجا در حال نهادینه شدن در جامعه است و از آنجا که این تولیدات در تیراژهای بالا تولید می‌شود٬ گران‌قیمت نیست و مردم راحت‌تر قادر به خرید آن هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد: اخیرا این مساله قانونمندتر از گذشته شده و چنین فرهنگی در جامعه و میان مردم در حال شکل گرفتن است.

 


 

/ 0 نظر / 14 بازدید