دولتی مستقل و انقلابی در مصر روی کار می‌آید

 

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، تغییر نظامی سیاسی در مصر را بر تحولات منطقه موثر خواند و گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مصر منجر به روی کارآمدن دولتی مستقل، ‌ انقلابی، ضد استکباری و ضد صهیونیستی می‌شود.

جواد آرین‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،درباره سرنوشت انقلاب مصر، گفت: این کشور یکی از مهم‌ترین متحدان آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بود که سقوط حسنی مبارک در پی قیام مردم، مصر را از چنگال استکبار جهانی رهایی داد.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با یادآوری پیروزی اسلام‌گرا در انتخابات مجلس مصر، افزود: کمیته امور عربی پارلمان مصر چندی پیش در اعتراض به حمله‌های هوایی نظامیان صهیونیست‌ به نوار غزه، خواستار فراخوانده شدن سفیر مصر از سرزمین‌های اشغالی و اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره شد.


وی به بی‌توجهی شورای عالی نظامی به مصوبه‌های مجلس مصر اشاره کرد و افزود: ‌ نمایندگان پارلمان بار‌ها دولت موقت نظامی را مکلف به قطع صادرات گاز به سرزمین‌های اشغالی کردند اما از آنجا که این مصوبه برای عملیاتی شدن نیازمند تأیید شورای عالی نظامی است، اجرا نمی‌شود.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس سرسپردگی شورای عالی نظامی مصر به نظام سلطه را امری روشن و واضح خواند و تصریح کرد: با وجودی‌که پارلمان مصر در مصوبه‌ای از دولت موقت خواست در تمامی روابط و توافق‌نامه‌های قاهره با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کند اما شورای عالی نظامی در این باره هیچ اقدامی نمی‌کند.
 

وی تغییر نظامی سیاسی در مصر را بر تحولات منطقه موثر خواند و ادامه داد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه به مصری‌ها توصیه کرد که با حضوری مستمر و لحظه به لحظه در صحنه سیاسی، از وقوع انحراف در انقلاب و بازگشت به شرایط گذشته پیشگیری کنند.


عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس سرعت تکامل انقلاب مصر را کُند خواند اما یادآور شد: از آنجاکه روند حرکتی این انقلاب رو به رشد است، بنابراین به نظر می‌رسد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مصر منجر به روی کارآمدن دولتی مستقل، ‌ انقلابی، ضد استکباری و ضد صهیونیستی شود.


انتخابات ریاست‌جمهوری مصر در ۱۴ژوئن (یکم خرداد) برگزار می‌شود.

 


 

/ 0 نظر / 19 بازدید