سهم اندک فرهنگ وهنر در رسانه‌ها

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس هشتم، نقش رسانه‌ها را در معرفی و اشاعه فرهنگ و هنر حائز اهمیت دانست و گفت: کمرنگ شدن ادبیات و فرهنگ به معضلی جدی تبدیل شده است.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اهمیت و نقش اشاعه فرهنگ و هنر در رسانه‌ها بیان کرد: به طور کلی فرهنگ و هنر در جایگاه مطلوبی قرار ندارد به گونه‌ای که امروزه به کرات کمرنگ شدن آن را در عرصه رسانه‌ها شاهد هستیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، رسانه‌ها را دچار سیاست زدگی دانست و افزود: در واقع رسانه‌ها آن‌گونه که شایسته است، اهتمام لازم را نسبت به این مهم ندارند و باید گفت که فرهنگ و هنر در این عرصه مظلوم واقع شده است.

وی با اشاره به انقلاب فرهنگی در نظام اسلامی ادامه داد: نباید این نکته را فراموش کرد که هدف غایی انقلاب اسلامی تحقق و اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی در جامعه است که متاسفانه سهم این بخش در رسانه‌ها بسیار ناچیز است.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم گفت: زمانی که رسانه‌ها را رصد می‌کنیم  متاسفانه در می‌یابیم که اغلب از زاویه سیاسی به مقوله ادبیات و هنر نگریسته می‌شود، در حالی که انتظار می‌رود به جهت اهمیت آن، از نگاه فرهنگی نیز به این مهم توجه شود.

/ 0 نظر / 28 بازدید