تئاتر ظرفیت ابلاغ پیام‌های ایرانی-اسلامی به جهان را دارد

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت نگاه همه جانبه به هنر تئاتر در نظام فکری کشور، آن را دارای ظرفیت ابلاغ پیام‌های ایرانی اسلامی به جهان دانست.

جواد آرین منش در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به روز جهانی تئاتر گفت: تئاتر از بنیه بسیار خوبی برای انتقال مفاهیم برخوردار است زیرا یک هنر مادر به شمار می‌رود و در صورت توجه ویژه به آن شاهد ارتقاء سایر هنرها همچون سینما نیز خواهیم بود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به قدر شایسته به تئاتر توجه نشده است، افزود: در صورت توجه جدی به این هنر ارزشمند که قادر به ارتباط زنده و رو در رو با مخاطب است، این ابزار هنری می‌تواند پیام‌های ارزشمند فرهنگ ایرانی و اسلامی را به مردم جهان ابلاغ کند.

وی مسئله امکانات، زیرساخت‌ها و بودجه را تنها بخشی از مشکلات موجود در عرصه تئاتر برشمرد و اضافه کرد: تئاتر مجموعه‌ای از هنرها و فنون مختلف است که ترکیب آن مورد تماشای مردم قرار می‌گیرد؛ لذا ضرورت نگاه همه جانبه به آن و حضور پررنگش در نظام فکری کشور وجود دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان درباره عملکرد مسئولان فرهنگی در حوزه افزایش تعداد سالن‌های تئاتری بیان کرد: شهرداری کلان‌شهرها به این نکته بیشتر توجه داشته‌اند اما شهرهای کوچک توانایی ورود به این حوزه را ندارند؛ ‌با اینحال اگر تئاتر بتواند خود را با مردم، دغدغه‌ها و ارزش‌های آنان پیوند بزند و عرضه آن متناسب با فرهنگ مردم باشد، مورد حمایت آنان قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: ارتباط مردم با تئاتر موجب خودکفایی تئاتر خواهد شد؛ به شرط آنکه تولیدات تئاتری ما پاسخگوی نیاز مردم باشد و نه منبعث از فرهنگ غرب.


 

/ 0 نظر / 12 بازدید