صداوسیما از فقدان برنامه‌ریزی بلندمدت برای تولید سریال رنج می‌برد

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به انفعال سیاست‌های صداوسیما در تولید سریال بر ضرورت مدیریت تولید محتوایی سریال‌ها تاکید کرد و خواستار برنامه‌ریزی این سازمان برای بلندمدت شد.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملتدرباره سریال‌های تلویزیونی، گفت: برنامه‌ریزان یا سیاست‌گذاران صداوسیما باید بر اساس نیاز مخاطب و اهداف خود به تولیدکنندگان چنین برنامه‌هایی سفارش کار بدهند؛ نه اینکه منتظر رسیدن سوژه و فیلمنامه بنشینند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با انفعالی خواندن چنین روندی، افزود: صداوسیما باید بر اساس اهداف بلند و سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری به پدیدآورندگان و تولیدکنندگان سریال‌ها سفارش دهد تا بتواند تولیدات خود در سالهای آینده را مدیریت کند.

وی گام اول در این مسیر را سفارش فیلمنامه‌ دانست و بیان کرد: فیلمنامه تا حدودی می‌تواند نتیجه محتوایی کار را مشخص کند و پس از آن صداوسیما با بهره‌گیری از مشاورانی که در اختیار دارد٬ جهت‌دهی لازم را برای تولیدات خود داشته باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر اینکه مدیریت مسئولان صدا و سیما بر تولید محتوایی ضرورت دارد٬ تصریح کرد: اگر حرکت‌ها انفعالی باشد٬ گاهی چند سریال خوب و امید بخش از کار در می‌آید و گاه چند سریال خلاف آن که چنین روندی در تولیدات نشانه انفعال سیاست‌های صداوسیما و فقدان برنامه‌ریزی بلندمدت برای تولیدات تلویزیونی و برنامه‌ها است.

آرین‌منش ادامه داد: سعی صداوسیما بر تولید سریال‌های فاخر و آموزنده است؛ اما همه سریالهای ارائه‌شده از این ویژگی برخوردار نیست؛ لذا ضعف و قوت‌های موجود نیازمند نقد عالمانه برنامه‌ها است.

عضو کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی با بیان اینکه باید به صداوسیما کمک کرد٬ افزود: ما با کمبود هنرمندان توانمند و متعهدی که قادر به تولید سریالهای قابل استفاده عموم جامعه باشند٬ روبرو هستیم و باتوجه به کم بودن تعداد پدیدآورندگان آثار فاخر در جامعه ما٬ لازم است با حمایت از هنرمندان متعهد و تربیت نیروهای توانمند خلاءهای موجود را در بلندمدت برطرف کنیم.


 

/ 0 نظر / 12 بازدید