جشنواره تئاتر فجر باید پیام رسان ارزش های انقلاب باشد

 

جشنواره تئاتر فجر به عنوان مهمترین رویداد تئاتری کشور و متولد شده همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، باید پیام رسان ارزش های آن دوران باشد.

جواد آرین منش از اعضای کمیسیون فرهنگی حاضر در جلسه شورای سیاست گذاری سی امین جشنواره تئاتر فجر، درخصوص پیامدهای این نشست به باشگاه خبرنگاران گفت: به دلیل اینکه جشنواره تئاتر فجر مهمترین رویداد تئاتری کشور است، موجودیت این عرصه نیز در برگزاری این جشنواره دیده می‌شود.

وی افزود:این جشنواره نام "فجر" را به خود اختصاص داده است و تولد آن همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بوده باید بتواند پیام های انقلاب اسلامی را در قالب هنر فاخر تئاتر به جامعه جهانی منتقل کند.

آرین منش اظهارداشت:گاهی اوقات احساس می‌شود که این جشنواره قدری از اهداف خود دور مانده است و آثار بامضمون فجر، کم است.ما می‌توانیم یک جشنواره بین المللی دیگر در زمانی جداگانه برگزار کنیم، اما فجر تنها به آثار مربوط به انقلاب اسلامی بپردازد و پیام رسان ارزش های آن دوران، دفاع مقدس و شهدای انقلاب باشد.

وی با اشاره به این که جشنواره بین المللی با موضوعات متنوع را می‌توانیم در شهریور ماه هر سال داشته باشیم، تصریح کرد:نام انقلاب در دهه فجر گنجانده شده و انتظار مخاطبان نیز درهمین خصوص است که این مسئله تنها در رابطه با تئاتر نبوده و شامل رشته های دیگر هنری چون موسیقی، سینما و شعر نیز می شود.


 

/ 0 نظر / 12 بازدید