قانون باید فصل‌الخطاب همه گروه‌ها در انتخابات آینده مجلس باشد

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قانون باید فصل‌الخطاب همه گروه‌ها در انتخابات آینده مجلس باشد، گفت: کسانی که در انتخابات آینده رای نمی‌آورند باید تسلیم قانون شده تا موضوعی که در انتخابات سال ۸۸ مورد غفلت نامزدها قرار گرفت، دوباره مغفول واقع نشود.

جواد آرین‌منش در  گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته برای دومین امنیت انتخابات را مورد تاکید قرار دادند، افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود خطاب به نامزدها، هواداران آنها و مسئولان هشدار دادند که در برابر توطئه‌های احتمالی دشمنان که درپی برهم زدن امنیت انتخابات هستند هوشیار باشند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ سلامت انتخابات را با هدف پیشگیری از بروز حوادثی مشابه اتفاقات پس از انتخابات سال ۸۸ خواند و ادامه داد: در انتخابات ۸۸ طراحی‌های دشمن در بخشی از موارد همچون به چالش کشیدن انتخابات، زیر سوال بردن سلامت انتخابات و مساله تقلب و تردید در صیانت از آرا به نتیجه رسید و کسانی که در این انتخابات به تعبیر مقام معظم رهبری سرشان کلاه رفت به دلیل این بود که در مسیر خواسته‌های دشمن حرکت کردند.

وی با بیان اینکه دشمن در انتخابات ۸۸ سعی داشت همان شیوه بکارگرفته در کشورهای آسیای میانه را در ایران پیاده کند، تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی سعی داشتند همانند کودتاهای مخملینی که در کشورهای آسیای میانه طراحی کرده بودند در ایران اجرایی کنند یعنی با دامن زدن به مساله انتخابات، مردم را به کف خیابان‌ها کشانده و با آشوب‌های خیابانی زمینه فروپاشی نظام را فراهم کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، ادامه داد: دشمن در حالی شائبه تقلب در انتخابات را دامن می‌زد که غافل بود ریشه‌های نظام از چنان استحکامی برخوردار است که با چنین توطئه‌هایی دچار تزلزل نخواهد شد.

آرین منش با تاکید بر اینکه مردم باید هوشیاری خود را برای مقابله با توطئه‌های دشمنان در انتخابات آینده حفظ کنند؛ خطاب به نامزدها، گفت: نامزدها نیز باید رعایت اخلاق انتخاباتی را در دستور کار قرار داده و اجازه ندهند خود و یا طرفدارانشان یکدیگر را متهم به تهمت و دروغ کرده و مسائل غیراخلاقی را حاکم کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم افزود: برگزارکنندگان نیز دقت و مراقبت لازم را در صیانت از آرا مردم داشته باشند، ناظران هم همانند همیشه می توانند نقشی جدی در سلامت انتخابات داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کسانی که رای نمی‌آوردند مراقب باشند فریب دشمنان را نخورند، گفت: نامزدهایی که رای نمی‌آورند باید قانون را فصل‌الخطاب قرار داده تا موضوعی که در انتخابات سال ۸۸ مورد غفلت نامزدها قرار گرفت بار دیگر مغفول واقع نشود.

مقام معظم رهبری در خطبه‌های دیروز نمازجمعه تاکید کردند: مسئولان از توطئه‌ى دشمن در کار انتخابات غافل نشوند، آن کسانى هم که در انتخابات رأى نمى‌آورند، مواظب باشند آن کلاهى که بر سر رأى‌ نیاوردگان سال ۸۸ رفت، بر سر آنها نرود؛ فریب نخورند. همه‌ى نامزدهاى انتخابات و همه‌ى هوادارانشان، خودشان را در مقابل توطئه‌ى احتمالى دشمن مسئول امنیت بدانند. انتخابات را متهم نکنند؛ کسى آب به آسیاب دشمن نریزد؛ در تبلیغات، القاء فضاى اختلاف و ناامیدى نشود، تا ان‌شاءاللَّه انتخابات خوبى داشته باشیم.

 


 

/ 0 نظر / 17 بازدید