ضرورتی برای گذاشتن ناظر پای صندوق‌های رای نیست

نماینده مجلس در مورد گذاشتن ناظر پای صندوق‌های رای گفت:این پیشنهادات باعث ایجاد شبهه در فضای کشور و فضای انتخابات می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،درمورد برنامه جبهه متحد اصولگرایان برای گذاشتن ناظر پای صندوق‌های رای،به ایلنا گفت:با شرایط فعلی ضرورتی در خصوص گذاشتن ناظر پای صندوق‌های رای نیست، چرا که این پیشنهادات باعث ایجاد شبهه در فضای کشور و فضای انتخابات می‌شود.

جواد آرین‌منش افزود:گذاشتن ناظر پای صندوق‌های رای می‌تواند تداعی‌گر و القای شبهه در انتخابات باشد‏ شبهه‌ای که در آخرین انتخابات ریاست جمهوری توسط برخی ایجاد شد. در انتخابات ریاست جمهوری عده‌ای که می‌خواستند انتخابات را زیر سوال ببرند مساله صیانت از آرا و عدم نظارت در انتخابات را مطرح کردند.

وی ادامه داد:ازاین رو به اعتقاد من باید به سلامت انتخابات ایمان داشت و نباید با بیان برخی مسائل در سلامت انتخابات ایجاد شبهه کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در مورد برنامه جبهه متحد اصولگرایان برای گذاشتن ناظرین نامزدها پای صندوق‌های رای گفت:فضای کشور را باید شفاف نگه داشت و این اطمینان را نیز به مردم داد که انتخابات سالم است و اگر چه گذاشتن نماینده پای صندوق‌های رای حق کاندیدا است اما چون در انتخابات شبهه‌ای نیست پس نیازی هم به ناظر نیست.

نماینده مشهد گفت: قانون انتخابات این اجازه را به داوطلبین می‌دهد که اگر نمایندگان و نامزدها احساس ضرورت کنند‏ می‌توانند ناظرینی را برای نظارت پای صندوق‌های رای بگذارند.

 

 


 

/ 0 نظر / 16 بازدید