حضور ناشران فارسی زبان در نمایشگاه عاملی در توسعه روابط فرهنگی

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مهم بودن نمایشگاه کتاب به عنوان یک رویداد فرهنگی گفت: حضور کشورهای فارسی زبان عامل موثری در توسعه و تقویت روابط و هم افزایی اشتراک‌های فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان است.

جواد آرین‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملتدرباره ایجاد بستری مناسب برای تعاملات فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان افزود: با توجه به نزدیک شدن نمایشگاه بین‌المللی کتاب، یکی از اقداماتی که معمولا باید در سازمان‌ها و مراکز فرهنگی صورت گیرد، توسعه تعاملات فرهنگی میان کشورهای فارسی زبان است و یکی از راهکارهای این توسعه، حضور موثر این کشورها در نمایشگاه است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی ایران یک روریداد مهم فرهنگی تلقی می‌شود و حضور ناشران فرهنگی می‌تواند در توسعه و تقویت روابط و هم‌افزایی اشتراک‌های فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان نقش آفرین باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره واگذاری تسهیلات برای جذب ناشران کشورهای فارسی زبان افزود: ما باید زمینه حضور ناشران کشورهای فارسی زبان را فراهم و امکاناتی از جهت اقامت، اسکان و عرضه کتاب را مهیا کنیم تا باعث جذب و انگیزه ناشران باشد.

 


 

/ 0 نظر / 11 بازدید