مشهد دچار عقب ماندگی تاریخی است

 

نماینده مردم مشهد در مجلس: هر چقدر مداخله عناصر و گروه‌ها در انتخابات كم شود نشان دهنده آن است كه مردم خودشان تصمیم می‌گیرند

جواد آرین منش در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان، در خصوص ارزیابی‌اش از انتخابات گفت: انتخاباتی كه برگزار شد یكی از حساس‌ترین انتخابات تاریخ كشورمان به لحاظ شرایط و موقعیت‌های منطقه و جهان اسلام و فشارهای منطقه‌ای و استكبار جهانی بر ایران بود.

وی در ادامه افزود: تهدیدهای نظامی و فشارهای سیاسی از یك سو و امیدی كه در كشورهای تازه استقلالی یافته منطقه‌ به ایران از طرف دیگر حساسیت این انتخابات را دو چندان كرده بود و همچنین حضور چشمگیر مردم در انتخابات باتوجه به تلاش های فراوان غرب از یك سال گذشته پاسخ دندان‌شكنی به توطئه‌ها و استكبار جهانی داد و جایگاه نظام اسلامی را در منطقه متحول كرد.

منتخب راه یافته به مرحله دوم انتخابات با تاكید بر این كه دور دوم انتخابات هر چه سریعتر برگزار شود گفت: نمایندگان راه یافته به مجلس در جهت آماده‌سازی بیشتر ارائه برنامه هایشان تلاش كنند تا مردم شناختشان كامل شود و به كاندیداها اعتماد کنند.

وی با اشاره به این كه هر چقدر مداخله عناصر و گروه‌ها در انتخابات كم شود نشان دهنده آن است كه مردم خودشان تصمیم می‌گیرند و انتخابات سالم‌تر است یادآور شد: نبایستی هرگز رایی را به مردم تحمیل كرد، بلكه باید خودشان با مطالعه توان انتخاب اصلح را داشته باشند.

وی درخصوص نیازمندی‌های مشهد خاطر نشان كرد: با و جود بیش از 25 میلیون زائر در سال نیازمند توجه بیشتری است چرا که شهر مشهد به عقب ماندگی تاریخی دچار است و تناسبی بین شرایط ، نیازها وكاركرد مجلس در عرصه بین‌المللی وجود ندارد.

آرین منش تصریح كرد: در امور گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته و بخش‌های فرهنگی توسعه پیدا كرده است.

وی افزود: طرح انتقال سد دوستی به مشهد یكی از بزرگترین پروژه‌های ما بود كه نیاز مشهد را تا حدودی برطرف كرد ،همچنین امتیازاتی برای حمل و نقل درون و برون شهری تحقق پیدا كرد كه از آن جمله راه‌اندازی خط یك قطار شهری بود، خط دو آن به سرعت در حال پیشرفت است و خط سه و چهار آن در حال برنامه‌ریزی است.


 

/ 0 نظر / 14 بازدید