دستگاه قضایی با همکاران دشمن برخورد کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری تحریف واقعیت‌ها از سوی بی‌بی سی فارسی گفت: این رسانه ابزاری در دست دولت‌مردان انگلیسی است تا تحقق منویات استعماری آن‌ها را تسهیل کند.

جواد آرین‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره همکاری و مصاحبه برخی افراد با بی‌بی سی فارسی گفت: ‌ این رسانه همواره در انعکاس اخبار، بخشی از واقعیت‌ها را بیان و بخشی دیگر را تحریف می‌کند، بنابراین به مصلحت مصاحبه شوندگان نیست که پیام خودشان را در اختیار رسانه‌ای قرار دهند که صداقت ندارد و مباحث آن‌ها را تحریف می‌کند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: روشنگری درباره عملکرد غیر حرفه‌ای بی‌بی سی فارسی نیاز به یکسری کارهای فرهنگی دارد تا افراد مطلع شوند که این رسانه با هدف تحریف واقعیت‌ها اخبار را منعکس می‌کند.
وی با یادآوری ماهیت استعماری کشور انگلستان در طول تاریخ، ادامه داد: بی‌بی سی از آغاز فعالیتش، ابزاری در دست دولتمردان انگلیسی بود تا تحقق سیاست‌های استعمار پیر در قبال سایر کشور‌ها را تسهیل کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: گاهی بی‌بی سی فارسی با برخی کار‌شناسان تحت عناوین دیگری تماس می‌گیرد و آن افراد متوجه نمی‌شوند با کجا گفت‌و‌گو می‌کنند؛ البته خنثی کردن این اقدام غیر اخلاقی، کمی هوشمندی می‌خواهد.
وی افزود: دستگاه قضایی بایستی با کسانی که تحت عنوان کارشناس درمصاحبه با این شبکه به دشمنان انقلاب خوراک فکری و خبری می‌دهند، برخورد قانونی کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: ‌اگر درباره همکاری با رسانه‌های معاند نظام خلاء یا نقص قانونی وجود دارد، دولت و دستگاه قضایی باید برای شفاف و کارآمد کردن قوانین به مجلس لایحه بدهند.
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات نیز روز یکشنبه- سوم مهرماه- درباره علت ورود وزارت اطلاعات به موضوع همکاران و مرتبطان بی‌بی سی فارسی در ایران، گفت: نکته اساسی آن است که سرویس اطلاعاتی انگلیس در پوشش بی‌بی سی، فاز جدیدی از فعالیت‌های مخرب و ضد ایرانی را شروع کرده بود و ورود وزارت اطلاعات علاوه بر ایجاد سد در برابر فعالیت‌های مخرب انگلیس، به منزله پیشگیری از آلوده شدن افراد بیشتری در دام سرویس اطلاعاتی آن کشور بود. 

 


 

/ 0 نظر / 20 بازدید