تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف است

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف و عزم ملی است.

 

 

به گزارش روزنامه قدس خراسان رضوی، "جواد آرین منش" در نشست اخیرشورای اداری شهرستان مشهد افزود: عزم جدی دولت برای ایجاد 5/2 میلیون فرصت شغلی در سال‌جاری امری بی‌سابقه است که می‌تواند موجب جهش اقتصادی در کشور شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور ما در جریان بحران اقتصادی جهان خیلی خوب دوام آورد و هرچند در این زمینه مشکلاتی ایجاد شد اما با توجه به اهداف تعریف شده در برنامه پنجم توسعه و چشم‌انداز 20 ساله و وجود زمینه‌ها و بسترهای لازم به‌نظر می‌رسد موفق عمل کردیم. او افزود: پایین آوردن میزان بیکاری که هم اینک 13 تا 14 درصد است به هفت درصد در پایان برنامه پنجم توسعه و تک رقمی شدن میزان تورم از جمله مسائلی است که باید عزم ملی و همت مضاعف در همه ارگانها و سازمانها برای این منظور باشد.

آرین منش اظهار داشت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها که بخشی از جهاد اقتصادی محسوب می‌شود به‌طور طبیعی مقداری بر میزان تورم کشور افزود اما با مدیریت همه جانبه نباید اجازه داد تا تورم بیشتر شود زیرا به تبع آن در مردم نارضایتی ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: انتخابات مجلس نهم در پایان سال‌جاری قرار دارد که مهم‌ترین کار، افزایش میزان مشارکت سیاسی مردم همانند سال‌های گذشته است.

وی تصریح کرد: قطعا میزان رضایتمندی در میزان مشارکت مردم و عرصه‌های انتخاباتی تاثیرگذار است و باید توجه داشت که پایین آمدن میزان مشارکت مردم شرایط کشور را در عرصه بین‌المللی تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

نماینده مشهد گفت: اگر رشد اقتصادی کشور را 5/1 درصد در نظر بگیریم، در پایان برنامه پنجم اوسعه به‌طور متوسط این رقم باید به هشت درصد برسد لذا حضور جدی در این عرصه لازم است.

وی با بیان اینکه سال 90 سال خوبی برای کشور در عرصه اقتصاد است افزود: وجود صندوق توسعه ملی که به دستور رهبری ایجاد شد و اندوخته آن از محل 20 درصد از درآمدهای ناشی از فروش نفت و گاز تامین می‌شود، بستر مناسبی برای رشد است.


 

/ 0 نظر / 3 بازدید