مسائل خانه سینما از طریق تعامل حل می شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:ما با انحلال خانه سینما به عنوان یک تشکل صنفی و هنری مخالفیم و معتقدیم که مسائل و مشکلات موجود می تواند از طریق تعامل و گفت وگو حل و فصل شود.

جواد آرین‌منش نماینده مردم مشهد درمجلس شورای اسلامی به خبرآنلاین گفت:درحال حاضر بخش قابل ملاحظه‌ای از هنرمندان سینما اعم از کارگردانان، بازیگران، تهیه کنندگان و ... که سهم بسزایی در تولیدات سینمایی و تلویزیونی دارند، عضو این تشکل سینمایی هستند و انحلال آن کار پسندیده‌ای نیست.   

او با اشاره به مشکلات فی ما بین معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات مدیره خانه سینما گفت:اعضای هیات مدیره خانه سینما مسائلی را مطرح می‌کنند و مسئولان معاونت سینمایی وزارت ارشاد هم معتقدند که اساسنامه این تشکل بدون هماهنگی با آن ها دچار تغییراتی شده و از اصل خود فاصله گرفته‌است.

آرین منش افزود:به هرحال مسئولان خانه سینما باید این را درنظر بگیرند که تغییرات اساسنامه باید منوط به موافقت نهاد‌های ذی ربط باشد؛ چراکه مجوز این تشکل بر اساس اساسنامه پیشین صادر شده‌است.

این نماینده مجلس معتقد است که البته همین مساله هم از طریق گفت و گو قابل حل است.

به گفته آرین منش؛مسئولان معاونت سینمایی هم به عنوان متولی این حوزه باید در برخورد با اصناف هنری و تشکل‌هایی از این دست نقش پدرانه‌ای ایفاء کنند.

او با اشاره به رای شواری فرهنگ عمومی مبنی بر غیر قانونی بودن این تشکل صنفی گفت:من معتقدم که پیش از صدور این رای هم می‌شد با گفت و گو و تعامل مشکلات را حل کرد.

آرین منش ابراز امیدواری کرد که درهر دوطرف انعطاف لازم به وجود بیاید و این ماجرا ختم به خیر شود.

او درپاسخ به این پرسش که کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند به عنوان میانجی وارد این بحث شود و طرفین را به یک تفاهم برساند،گفت:درحال حاضر ما درگیر بررسی دو طرح مهم هستیم، اما کارگروه رسانه کمیسیون می تواند این کار را انجام دهد.

نماینده مردم مشهد از طرح نظارت بر صدا وسیما و طرح جامع رسانه‌های همگانی به عنوان دو طرح مهم نام برد که در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دارد.

 


 

/ 0 نظر / 13 بازدید