توسعه تئاتر٬ سینما و هنر دغدغه‌ کمیسیون فرهنگی است

 

 

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه مطالبات و دغدغه اهالی حوزه فرهنگ و هنر از طریق سوال از وزرای مربوطه پیگیری می‌شود٬ اعلام کرد: توسعه تئاتر٬ سینما و هنر دغدغه‌ کمیسیون فرهنگی است.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره دغدغه‌های اخیر اهالی تئاتر گفت: مهمترین مشکل مطروحه از سوی اصحاب و اهالی تئاتر در ارتباط با مجلس و کمیسیون فرهنگی٬ مساله بودجه و اعتبارات است در حالی‌که لایحه بودجه را دولت٬ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تهیه و به مجلس تقدیم می‌کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس بودجه را طراحی نمی‌کند اما همه ساله بودجه فرهنگی از جمله بودجه تئاتر٬ سینما و سایر رشته‌های هنری در حد امکان در کمیسیون فرهنگی افزایش پیدا کرده و چیزی از آن کاسته نشده است.

وی با بیان اینکه نگاه کمیسیون فرهنگی توسعه فرهنگ و هنر است٬ ادامه داد: نگاه کمیسیون فرهنگی با توجه به وظیفه و تخصص و ماموریت آن٬ توسعه فرهنگ و هنر است؛ البته نه هر فرهنگ و هنر و تئاتری؛ بلکه دغدغه٬ درخواست و مطالبه ما تولید آثار فاخری است که در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی باید جهت‌گیری داشته باشد و تاکید ما بر تولید آثار فاخر در حوزه سینما و تئاتر و اختصاص بودجه ویژه برای آن است.

آرین‌منش درباره نظارت کمیسیون فرهنگی بر چگونگی تخصیص بودجه در این حوزه گفت: دولت هیچ سالی بودجه‌های تعیین شده در حوزه فرهنگ را به صورت صد در صد تخصیص نداده است و البته بودجه سایر بخشها نیز همیشه با کاستی‌هایی همراه بوده است در حالی‌که همواره درخواست ما در جلسه با وزیر ارشاد و ورزش و مسئولان مربوطه پایبندی به قانون بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی یادآور شد: اعضای کمیسیون فرهنگی همواره دغدغه‌های اهالی فرهنگ٬ هنر و ورزش را دارند و مسائلی همچون تحقق پیدا نکردن قانون٬ تخصیص پیدا نکردن بودجه٬ درست هزینه نشدن بودجه‌های فرهنگی را از طریق سوال از وزرا به دولت منتقل می‌کنیم زیرا مساله و وظیفه ماست.

وی با بیان اینکه توسعه تئاتر٬ سینما و هنر جزو دغدغه‌های کمیسیون فرهنگی است٬ از آمادگی اعضای این کمیسیون برای تشکیل جلسات مشترک با اهالی فرهنگ و هنر خبر داد./


 

/ 0 نظر / 13 بازدید