برخورد قاطع دستگاه قضا با عوامل فعال دشمن در صحنه انتخابات

 

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تشریح تلاش‌های غرب برای سرد کردن تنور انتخابات مجلس، گفت: فتنه۸۸ تجربه‌ای برای دستگاه قضا شد که با عوامل فعال دشمن در صحنه انتخابات برخورد حقوقی قاطع کند.

جواد آرین منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اهمیت برخورد دستگاه قضا با بداخلاقی‌های سیاسی و جرائم انتخاباتی، گفت: حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ تجربه‌ای برای دستگاه‌های نظارتی همچون شورای نگهبان و قوه قضائیه شد که با هوشمندی بیشتر اوضاع و احوال هر رقابت سیاسی را رصد کنند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل ستاد ویژه پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی با مسئولیت دادستان کل کشور، افزود: کسانی به شکل سازمان یافته در جهت اهداف و منافع دشمن گام بر می‌دارند و درصدد هستند تا در نهمین دوره انتخابات مجلس باعث ناامیدی و یأس مردم از حضور در پای صندوق‌های رأی شوند، وظیفه قوه قضائیه است که با کمک سایر دستگاه‌ها با این افراد برخورد قاطع حقوقی کند.
وی ادامه داد: استکبار جهانی در انتخابات مجلس نهم از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای، سایت‌های اینترنتی و عوامل سرسپرده داخلی قصد دارد به وجهه سیاسی و بین المللی نظام لطمه بزند، بر همین اساس دادستان تهران اعلام کرد «عملکرد افراد و رسانه‌هایی که مسیر حرکت دشمن را هموار کنند از دید دادستانی دور نخواهد ماند».
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تشریح فشارهای سیاسی، اقتصادی و تحریمی غرب بر جمهوری اسلامی، تصریح کرد:  قدرت‌های جهانی فکر می‌کنند با این اقدامات می‌توانند مشروعیت و مقبولیت نظام را نزد ملت ایران مخدوش کنند اما حضور ده‌ها میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که آن‌ها ذره‌ای از ایستادگی بر اصول و ارزش‌های انقلاب کوتاه نیامدند.
وی شور و نشاط انتخاباتی را لازمه حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی توصیف کرد و افزود: برخی افراد با حاکم کردن فضای تخریب، تهمت و تشویش اذهان عمومی به دنبال کسب رأی هستند اما این اقدامات به نوعی بازی در پازل دشمن محسوب می‌شود چراکه انگیزه مردم در چنین شرایطی برای شرکت در انتخابات کاهش می‌یابد.

آرین منش، تحریم انتخابات را استراتژی نظام سلطه در قبال رقابت سیاسی پیش رو خواند و تأکید کرد: عوامل استکبار با بهره برداری از فضای تخریب می‌کوشند تا شور انتخاباتی را در کشور ایران خاموش کنند تا پروژه جدایی ملت از حاکمیت را بعد از چندین بار شکست دوباره کلید بزنند اما مردم در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری هوشیارند و این بار نیز پاسخی کوبنده و دندان شکن به توطئه‌های مستکبران می‌دهند.
وی با بیان اینکه نامزدهای نمایندگی مجلس باید بدانند که وارد آزمون بزرگ اخلاقی شدند، ادامه داد: بی‌توجهی به مسئله مهم اخلاق مداری اسلامی و چنگال کشیدن بر صورت رقیب علاوه بر آنکه پیروزی برای کسی محسوب نمی‌شود، ‌ آثار و عواقب نامطلوبی بر مشارکت حداکثری مردم می‌گذارد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تأکید کرد: در فضایی که منافع افراد در اصطکاک با یکدیگر قرار می‌گیرد، بداخلاقی‌ها گسترش می‌یابد بنابراین پیروز واقعی کسی است که خود را مقید به رعایت موازین و حدود اخلاقی کند.
عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه عملکرد افراد و رسانه‌هایی که مسیر حرکت دشمن را هموار کنند از دید دادستانی دور نخواهد ماند، گفت: ‌ با افرادی که به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند برخورد می‌شود.
ستاد ویژه پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی روز یکم آذر با بخشنامه آیت الله آملی لاریجانی، به مسئولیت دادستان کل کشور و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تشکیل ‌شد.

 


 

/ 0 نظر / 34 بازدید