مجلس آینده نظارت بر حسن اجرای قانون برنامه پنجم را اولویت قرار دهد

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، مهم‌ترین کار نهاد قانون‌گذاری در دوره نهم را نظارت بر حسن اجرای قانون برنامه پنجم توسعه خواند و گفت: نمایندگان مجلس آینده باید رویه اعتدال پیشه کنند و منافع کشور را بر مصالح گروهی و جناحی مغتنم بشمارند.

جواد آرین‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اولویت‌های کاری نهاد قانون‌گذاری در دوره نهم، گفت: مجلس آینده باید بر اجرای قانون برنامه پنجم توسعه نظارت کارآمدتری انجام دهد، زیرا چهار سال عمر آن با مدت زمانی که برای عملیاتی شدن اهداف قانون برنامه پنجم توسعه تعریف شده، همپوشانی دارد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین کار نهاد قانون‌گذاری در دوره نهم را نظارت بر حسن اجرای قانون برنامه پنجم توسعه خواند و افزود: اهداف پنج ساله کشور در حوزه‌های دفاعی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی مشخص است و دولت باید ترتیبی برای محقق شدن آن‌ها بیاندیشد.
وی بر افزایش رشد اقتصادی کشور تا سطح هشت درصد تأکید کرد و افزود: اجرایی شدن نقشه جامع علمی و نقشه جامع تحول آموزش و پرورش، واگذاری تصدی‌گری‌های دولت بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی، قطع وابستگی کشور به درآمد حاصل از فروش نفت و ساماندهی بحث مهندسی فرهنگی از جمله چشم اندازهای قانون برنامه پنجم هستند که باید تا چهار سال دیگر به منصه ظهور برسند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تأکید بر نقش مهم و برجسته نهاد قانون‌گذاری در ریل‌گذاری برای رشد و پیشرفت کشور، تصریح کرد: با تفاسیر یادشده نمایندگان مجلس آینده باید رویه اعتدال پیشه کنند و منافع کشور را بر مصالح گروهی و جناحی مغتنم بشمارند تا ایران از پیچ تحریم‌ها و فشارهای نظام سلطه به راحتی عبور کند.
وی پرهیز از حاشیه‌سازی و تنش‌های بی‌اهمیت سیاسی را جزء انتظارهای مردم از نمایندگان مجلس آینده اعلام کرد و ادامه داد: اگر بگو مگوهای میان نمایندگان به حداقل برسد و روحیه تفاهم و تعامل تقویت شود کار‌ها و وظایف مجلس با سرعت بیشتری پیش می‌رود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رابطه میان مجلس و دولت آینده باید بهبود یابد، یادآور شد: چالش قوا با یکدیگر موجب اتلاف بیهوده وقت می‌شود و آنچه در اینجا مغفول می‌ماند دغدغه‌های اصلی مردم است.
آرین منش با یادآوری حضور ۶۵درصدی مردم در پای صندوق‌های رأی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: پیام این حضور آن بود که مسئولان و کارگزاران نظام با اجتناب از تنش آفرینی و کارهای حاشیه‌ای به خواست جامعه توجه کنند.
نهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز هفتم خرداد سال ۹۱ آغاز به کار می‌کند.


 

/ 0 نظر / 14 بازدید