پایتخت معنوی ایران پذیرای زائران امام رئوف در نوروز

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مشهد را یکی از بزرگ‌ترین مراکز زائرپذیر کشور توصیف و تاکیدکرد:مدیریت کارآمد۲۵میلیون زائر، چرخه هتلداری، سیاحتی و بازار سوغات و مواد غذایی مشهد را رونق می دهد.

جواد آرین منش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:مشهد یک شهر تاریخی با سابقه وتمدن درخشان است و وجود حضرت امام رضا(ع) بزرگ‌ترین نعمت این شهر محسوب می‌شود که آن را به پایتخت معنوی جهان اسلام مبدل کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که زیرساخت‌های پذیرایی از زائران و اسکان آنها در مشهد متناسب با جمعیت و شرایط زائرپذیر آن رشد نکرده است،  افزود:هدف همه خدمتگزاران رضایت زائران بارگاه امام رضا (ع) استو امید داریم زائران امام رضا (ع) مشهد را با خاطره‌ای خوش ترک کرده کنند.

آرین منش بابیان این که شناسایی مناطق ویژه ایرانگردی و جهانگردی به معنای اقدام برای اجرایی کردن آن نیست، افزود: در پهن دشت خراسان رضوی از درگز که خاستگاه جنگل‌های انبوه و کوه‌های سر به فلک کشیده و رودخانه های دائمی پر آباست، تا نیشابور که از حیث مشاهیر نامدار و با خیام و عطارش همپای شیراز در تاریخ قدم می‌زند، تا سبزوار شهر ملاهادی و اولین حکومت شیعی، باشتینیان و از این سوگناباد، مهد طولانی ترین قنات‌های دنیا، همه مملو از ظرفیت‌هایی هستند که می توانند این استان را به قطب سیاحتی مهمی در ایام نوروز و دیگر ایام سال تبدیل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر این که مدیریت کارآمد۲۵میلیون زائر چرخه هتلداری، سیاحتی و بازار سوغات و مواد غذایی مشهد را رونق می دهد، افزود: دربرنامه پنجم توسعه برای اولین بار موضوع ضرورت ساماندهی امر زیارت در شهرهای مشهدو قم و شیراز مد نظر قرار گرفته و دولت مکلف شده در جهت ترویج فرهنگ رضوی وساماندهی زائرین برای مشهد اعتباراتی تصویب کند و تسهیلاتی را هم برای نهادهای غیردولتی قرار دهد تا بتوانند زیر ساخت های توسعه امر زیارت را فراهم کنند.

آرین منش مساعدت دولت با سرمایه گذاران پروژه نوسازی اطراف حرم مطهر را بهترین امکان برای غلبه بر این قبیل از مشکلات دانست و گفت: کمک به سازندگان بافت‌های فرسوده اطراف اماکن متبرکه می‌تواند فضاهای اقامتی را تقویت کند.

وی تاکید کرد: باید با نگاهی ملی به مشهد نگریست زیرا این شهر متعلق به جهان تشیع است و باید در همه ابعاد ارتقا یابد.

عضو کمیسیون فرهنگی درباره وضعیت منطقه گردشگری و توریستی تاریخی کلات نادری گفت: این منطقه پر جاذبه نیازمند حمایت‌های جدی برای رونق گرفتن در عرصه گردشگری است.

 


 

/ 0 نظر / 22 بازدید