صدا و سیما همه بودجه خود را از دولت دریافت نکرده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه بستانکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی از بودجه فرهنگی کشور عمومیت پیدا کرده است، گفت: پرداخت نشدن بخشی از مطالبات طرف‌های قرارداد با سازمان صدا و سیما به دلیل تخصیص پیدا نکردن بودجه‌های مصوب از سوی دولت است.

جواد آرین منش در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت افزود: آمار و پیگیری‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های فرهنگی از بودجه سال ۹۰ درصد بسیار پایینی دریافت کرده‌اند که این موضوع به بروز مشکلات در پرداخت تعهدات این سازمان‌ها با طرف‌های قرارداد حقیقی و حقوقی منجر شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تعویق در پرداخت مطالبات مستندسازان را یکی از پیامدهای تخصیص نیافتن بودجه‌های فرهنگی کشور خواهند و گفت: به طور کلی هیچ نهاد و دستگاه فرهنگی را نمی‌توان یافت که تمام بودجه مصوب خود را در سال ۱۳۹۰ دریافت کرده باشد که سازمان صدا و سیما نیز از این موضوع مستثنا نیست.

وی با بیان اینکه نمی‌توان از تعداد شبکه‌های سازمان صدا و سیما کاست و ساعت‌های برنامه این شبکه‌ها را خالی گذاشت، تصریح کرد: باید بپذیریم که رسانه ملی امروز ماموریت‌های مهمی دارد که انجام این ماموریت‌ها بدون صرف هزینه امکان ندارد؛ بنابراین شبکه‌های تلویزیونی به خوراک مناسب نیازمندند و باید برای تهیه این خوراک هزینه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تولید فیلم‌های مستند را یکی از موارد مهم تهیه برنامه‌های تلویزیونی برشمرد و افزود: فیلم‌های مستند در کنار سریال‌های تلویزیونی و سایر برنامه‌های نمایشی از ارکان برنامه‌سازی تلویزیون است و باید برای تامین برنامه‌های مستند بودجه مناسبی صرف کرد.

انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران و انجمن مستندسازان سینما در بیانیه‌ای مشترک خطاب به عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما نسبت به توقف روند تولید فیلم‌های مستند در شبکه تازه تأسیس «مستند» اعتراض کرده‌اند.

 


 

/ 0 نظر / 14 بازدید