جشنواره فیلم فجر کارنامه سینما با ساختاری دولتی است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اشاره کرد:امروز سینمای کشور محصول کار دولت و مدیریت شمقدری است و سینما باید اقدامات خود را در جهت بیان مسائل ارزشی و انتقال حماسه های ملی و دینی و نزدیکی آن با اعتقادات مردم انجام دهد.

جواد آرین منش،نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به باشگاه خبرنگاران گفت:جشنواره فیلم فجر که هر ساله به صورت منظم برگزار می شود،باید ما را در جهت برآورده شدن اهداف فرهنگی نظام هدایت کند.

وی افزود:این رویداد سینمایی داخلی باید از یک حرکت تکاملی و رو به جلو به منظور خودکفایی این صنعت برخوردار باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد:اگر بخواهیم با برگزاری این فستیوال داخلی دست به کاری تکراری بزنیم؛صرفاً سیاست های نمایشی را در بدنه سینما به مرحله اجرا گذاشته ایم.

آرین منش اضافه کرد:جشنواره فیلم فجر کارنامه سینما با ساختاری دولتی است و با وجود چنین اقداماتی در پیکره این صنعت،هنوز سینما با ‌آرمان ها و اعتقادات مردم فاصله دارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:هنوز متدینین و نیروهای ارزشی در جامعه با سینما،به دلیل اکران برخی فیلم های سطحی و فاقد محتوای خوب آشتی نکرده اند.

آرین منش ابراز داشت:هم اکنون تولیدات سینمایی ارزشمند و آموزنده که دارای بار مثبت ارزشی است در سینما انگشت شمار هستند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد:سینما به عنوان یک صنعت همانند سایر صنایع برای رسیدن به نقطه استقلال نباید منحصر به برگزاری جشنواره ها و اجتماع هنرمندان تلقی شود.

آرین منش تاکید کرد:سینما با ورود به سبد خانواده های ایرانی،باید جزئی از زندگی مردم شود که هنوز این مقوله در جامعه ما وجود خارجی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اشاره کرد:امروز سینمای کشور محصول کار دولت و مدیریت شمقدری است و سکانداران آن باید این صنعت را به سمت اهداف بلند سینما هدایت کنند.

آرین منش خاطرنشان کرد:سینما باید اقدامات خود را در جهت بیان مسائل ارزشی و انتقال حماسه های ملی و دینی و نزدیکی آن با اعتقادات مردم ،به منظور جلوگیری از ریزش مخاطب انجام دهد.


 

/ 1 نظر / 39 بازدید