تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف است

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت:

تحقق جهاد اقتصادی منوط به همت مضاعف و عزم ملی است.

 

'جواد آرین منش' روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان مشهد افزود: عزم جدی دولت برای ایجاد 5/2 میلیون فرصت شغلی در سال جاری امری بی سابقه است که می تواند موجب جهش اقتصادی در کشور شود.
وی اظهار داشت: کشور ما در جریان بحران اقتصادی جهان خیلی خوب دوام آورد و هرچند در این زمینه مشکلاتی ایجاد شد اما با توجه به اهداف تعریف شده در برنامه پنجم توسعه و چشم انداز 20 ساله و وجود زمینه ها و بسترهای لازم به نظر می رسد موفق عمل کردیم.
او افزود: پایین آوردن میزان بیکاری که هم اینک 13 تا 14 درصد است به هفت درصد در پایان برنامه پنجم توسعه و تک رقمی شدن میزان تورم از جمله مسائلی است که باید عزم ملی و همت مضاعف در همه ارگانها و سازمانها برای این منظور باشد.
آرین منش اظهار داشت: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها که بخشی از جهاد اقتصادی محسوب می شود بطور طبیعی مقداری بر میزان تورم کشور افزود اما با مدیریت همه جانبه نباید اجازه داد تا تورم بیشتر شود زیرا به تبع آن در مردم نارضایتی ایجاد می شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: انتخابات مجلس نهم در پایان سال جاری قرار دارد که مهمترین کار، افزایش میزان مشارکت سیاسی مردم همانند سالهای گذشته است.
وی تصریح کرد: قطعا میزان رضایتمندی در میزان مشارکت مردم و عرصه های انتخاباتی تاثیرگذار است و باید توجه داشت که پایین آمدن میزان مشارکت مردم شرایط کشور را در عرصه بین المللی تحت تاثیر قرار می دهد.
نماینده مشهد گفت: اگر رشد اقتصادی کشور را 5/1 درصد در نظر بگیریم، در پایان برنامه پنجم اوسعه بطور متوسط این رقم باید به هشت درصد برسد لذا حضور جدی در این عرصه لازم است.
وی با بیان اینکه سال 90 سال خوبی برای کشور در عرصه اقتصاد است افزود: وجود صندوق توسعه ملی که به دستور رهبری ایجاد شد و اندوخته آن از محل 20 درصد از درآمدهای ناشی از فروش نفت و گاز تامین می شود، بستر مناسبی برای رشد است.
او ادامه داد: هم اینک 15 هزار میلیارد دلار ذخیره این صندوق است که با دو برابر شدن آن در سال جاری می توان تحولی عظیم در عرصه اقتصاد ایجاد کرد. 
 

/ 0 نظر / 4 بازدید