کميسيون فرهنگي مجلس نحوه نظارت بر صداوسيما را تعيين کرد

عضو کميسيون فرهنگي گفت: با تصويب نمايندگان نظرات شوراي نظارت صداوسيما استصوابي است و بايد در عملکرد صداوسيما اعمال شود. جواد آرين منش عضو کميسيون فرهنگي و نماينده مشهد در مجلس در گفت وگو با خراسان با بيان اين که در فصل ۳ طرح نظارت بر صداوسيما موضوع شوراي نظارت صداوسيما و وظايف آن بررسي شد گفت: اين شورا طبق اصل ۱۷۵ قانون اساسي مرکب از نمايندگان قواي ۳ گانه، ۲ نماينده از قوه مجريه به انتخاب و معرفي رئيس جمهور، ۲ نماينده به انتخاب رئيس قوه قضاييه و ۲ نماينده از قوه مقننه با انتخاب مجلس براي مدت ۲ سال تشکيل مي شود پيش از اين هم اين شورا ۴ ساله بوده است.وي با بيان اين که وظايفي که به عهده اين شورا قرار دارد نظارتي است، افزود: از جمله وظايف اين شورا نظارت بر حسن اجراي تمام امور سازمان، اجراي تدابير و رهنمودهاي مقام معظم رهبري، اجراي قوانين و ضوابط هم چنين نظارت بر درآمدها، هزينه ها و قراردادهايي است که سازمان منعقد مي کند. آرين منش تاکيد کرد: براساس اين طرح شورا مي تواند از رئيس سازمان سوال کند و در صورت قانع نشدن دو سوم اعضا گزارش را براي تصميم گيري به حضور مقام معظم رهبري تقديم کند. نماينده مشهد اظهار داشت: طبق اين طرح نظارت شوراي نظارت بر صداوسيما استصوابي است و ديدگاه هاي شورا بايد مورد توجه قرار گيرد و در عملکرد سازمان اعمال شود.آرين منش گفت: هرگاه در برنامه اي به اشخاص حقيقي و حقوقي توهين و افترا يا نسبت خلاف واقعي داده شود در قانون پيش بيني شده که شخص معترض مي تواند اعتراض خود را به سازمان منعکس و در صورت قبول اعتراض سازمان بايد درصدد جبران برآيد در غير اين صورت معترض مي تواند اعتراض خود را به شوراي نظارت سازمان منعکس کند. همچنين سيد رمضان شجاعي کياسري در گفت‌وگو با خانه ملت درباره تصميم کميسيون فرهنگي گفت: در اين جلسه که با حضور نمايندگاني از رسانه ملي و مرکز پژوهش‌هاي مجلس برگزار شد؛ رسيدگي به طرح جامع اداره سازمان صدا و سيما ادامه يافت و مواد ۱۲ تا ۲۴ اين طرح به تصويب اعضا رسيد.نماينده مردم ساري افزود: با تصويب اين مواد که ناظر به وظايف شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما بود؛ چهارچوب وظايف اين شورا تعيين شد.طرح يک فوريتي اداره سازمان صدا و سيما با ۴۰ ماده از نيمه آبان ماه جاري با حضور کارشناساني از وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات صداوسيما ديوان محاسبات و مرکز پژوهش‌هاي مجلس در کميسيون فرهنگي در حال بررسي است.


 

/ 2 نظر / 19 بازدید
تربیت معلمی های

باسمه تعالي با سلام و احترام خدمت جناب آقاي نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي همانطور كه مستحضر هستيد يك فوريت طرح اصلاح بند 111 بودجه سال 90 به منظور احياي تعهد خدمت فارغ التحصيلان مراكز تربيت معلم ورودي 1388در تاريخ 1/8/1390 توسط طراح محترم جناب آقاي دكتر نقوي به مجلس محترم ارائه گرديد و با راي حداكثري نمايندگان مجلس به تصويب رسيد . پس از حدود دوماه بحث و بررسي كارشناسي در كميسيون آموزش و تحقيقات و مركز پژوهش هاي مجلس نيز مورد تاكيد قرار گرفت و با امضاي 80 نماينده هم اكنون در دستور جلسات هفتگي مجلس قرار دارد . با توجه به اندك فرصت باقي مانده تا پايان سال از شما نماينده دلسوز تقاضامنديم نسبت به رسيدگي هرچه سريعتر به اين موضوع و همچنين جلب نظر ساير نمايندگان مجلس نيز اقدام فرماييد .

تربیت معلمی های

در پايان ذكر دو نكته در مورد جزييات اين طرح ضروري به نظر مي رسد : * بار مالي ناشي از اجراي اين طرح قبلا در بودجه وزارت آموزش و پرورش قيد گرديده و توسط هيات دولت تامين شده است * وزير آموزش و پرورش موافقت خود را با تصويب اين طرح اعلام داشته و در جلسات هيات وزيران نيز مورد تاكيد قرار گرفته است . از همكاري جنابعالي كمال تشكر را داريم